українська російська англійська
Володимир Демчишин розповів про хід впровадження реформ в енергетичній галузі
01.04.2015 | 16:50
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Сьогодні, 1 квітня, в Українському кризовому медіа центрі відбувся брифінг Міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира  Демчишина.

Під час брифінгу Міністр розповів про хід впровадження реформ в енергетичній галузі та заходи щодо збалансування роботи енергосистеми. Зокрема, він наголосив, що вирішуються питання щодо погашення заборгованості із зарплати шахтарям.

Володимир Демчишин зазначив, що після того, як запрацювала Вуглегірська ТЕС трьома блоками, з’явилася можливість збуту вугілля, внаслідок чого ситуація значно покращилася. «Вуглегірська ТЕС дає можливість підтримки енергосистеми – видає до 900 МВт потужності, при цьому спалюється 8-10 тисяч тонн вугілля щоденно», - додав  Міністр.

Також Володимир Демчишин повідомив, що для врегулювання проблем у вугільній галузі у Міністерстві проводяться зустрічі з представниками профспілки шахтарів, при цьому наголосив: «Це правильна стратегія, коли з генеральними директорами підприємств та профспілками прагнемо виробити спільну позицію».

Крім того, Міністр поінформував про ситуацію в електроенергетиці та формування собівартості електроенергії. «Тільки конкуренцією можна врятувати ситуацію», - зауважив Міністр, наголосивши, що Міністерство підтримує державне підприємство «Центренерго», щоб створити конкуренцію монополістам. «Собівартість електроенергії, яку виробляють ТЕС, повинна бути меншою 70 копійок за кіловат», - зазначив Міністр.

Щодо постачання природного газу Міністр заявив, що незважаючи на закінчення строку дії «зимового пакета» щодо постачань газу з Росії, ситуація з паливом в Україні залишається збалансованою. «Протягом останнього тижня ми зі сховищ відбирали не більше 10 млн. кубометрів щодоби. По імпорту з європейської сторони ми отримували реверсом  десь 40-45 млн., ще 55 млн. ми видобуваємо самі. І з російського боку обсяг був трохи менше 10 млн. За таких умов і запасах більше 7,7 млрд. кубометрів ситуація збалансована», - зазначив Міністр.

Він також прокоментував ситуацію щодо кадрових змін в Укртранснафті та наголосив, що відбувається публічний конкурс, за підсумками якого буде призначено нового керівника.

Також Міністр повідомив, що Україна розраховує закріпити домовленості про поставки російського газу на період до весни 2016 року, у ході переговорів з участю Росії і Євросоюзу, які відбудуться в запланований термін – 13-14 квітня.

Володимир Демчишин поінформував про запаси вугілля на ТЕС України, зауваживши, що зараз вони становлять близько 900 тисяч тонн. Антрацитове вугілля, за словами Міністра, українські електростанції отримують з державних шахт, які зареєстровані на підконтрольній Україні території як юридичні особи і здійснюють розрахунки в українській банківській системі, а  кошти розподіляють між шахтарями на картки.

 «Міністерство планує сформувати запас вугілля на наступний опалювальний сезон в обсязі до 3 млн. тонн. Ці об’єми можна сформувати за 2 місяці», - зазначив Міністр.

За його словами, з підвищенням середньодобової температури потрібно відключати постачання тепла, що дасть можливість знизити споживання до того рівня, який ми зможемо забезпечити, що не відбирати газ взагалі зі сховищ і не отримувати його від Росії.

 

версія для друку