українська російська англійська
Лікарі-стоматологи Одеси провели благодійну акцію з безкоштовної імплантації зубів пораненим воїнам АТО
01.04.2015 | 16:37
Прес-служба Міністерства оборони

Небайдужі, з чуйними серцями люди продовжують надавати допомогу воїнам, які отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції. Яскравим прикладом цього стала благодійна акція, що відбулася в Одесі. До Військово-медичного клінічного центру Південного регіону прибули відомі спеціалісти-стоматологи Одеси, які разом зі своїми колегами-військовими лікарями провели низку операцій з імплантації зубів.

Як розповіла начальник відділення щелепно-лицьової хірургії та стоматології ВМКЦ Південного регіону підполковник медичної служби Олена Кулібаба, з початку бойових дій на Сході України це вже другий випадок, коли безкоштовну допомогу воїнам надають цивільні спеціалісти. Першими операції з імплантації зубів пораненим учасникам АТО провели представники кафедри хірургічної стоматології Одеського національного медичного університету на чолі з доцентом, кандидатом медичних наук Валерієм Лунгу, а нині – спеціалісти стоматологічного центру “Овасак”.

«Поранення щелепно-лицьової області є досить специфічними, адже вони спричиняють не тільки порушення зовнішнього вигляду людини, а й важке психологічне навантаження. Майже за рік у нашому Центрі пролікувалися понад 60 учасників АТО з щелепно-лицьовими травмами та пораненнями різного ступеню тяжкості. Процес їхньої повної реабілітації дуже важкий та довготривалий. Іноді ми оперуємо хлопців по декілька та більше разів. Аби повернути людину до повноцінного образу життя, відновити її звичну усмішку та можливість нормального, безболісного приймання їжі, треба докласти максимум зусиль та, як правило, провести не одне оперативне втручання, – зазначила підполковник медслужби Олена Кулібаба.

«Собівартість операції з імплантації зубів дуже висока. Але для воїнів АТО наші цивільні колеги це роблять безкоштовно», – розповів начальник клініки щелепно-лицьової хірургії та стоматології ВМКЦ Південного регіону полковник медичної служби Віктор Мазур.

Користуючись нагодою, він подякував лікарям-стоматологам Одеського медуніверситету та стоматологічного центру “Овасан” Євгену Бабову, Валерію Лунгу, Валерію Обуховському та іншим за надану благодійну допомогу, та закликав приєднатися до цієї акції інших спеціалістів в області щелепно-лицьової хірургії.

«Для однієї людини зробити одну таку операцію – не дуже коштовно, а разом ми робимо велику добру справу», – підкреслив полковник медслужби Віктор Мазур.

«Хтось знаходиться на передовій, хтось – у тилу. Але в цій страшній війні кожна людина має допомагати добрими справами своїй країні. Ми обов’язково маємо це робити. Адже, якщо не ми, то хто?!» – поділився своїми думками лікар-стоматолог Валерій Обуховський, який допомагає пораненим воїнам АТО в Одесі.

 

версія для друку