українська російська англійська
Уряд України схвалив законопроекти щодо декомунізації
01.04.2015 | 18:59
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Кабінет Міністрів України на своєму засіданні схвалив законопроекти щодо засудження комуністичного та нацистського тоталітарних режимів в Україні, заборону їх пропаганди, а також розсекречення архівів репресивних комуністичних органів.

В Уряді наголошують, що законодавчі ініціативи передбачають розсекречення дотепер абсолютно закритих для простих громадян, в тому числі й тих, що постраждали, архівів.

Зокрема, за результатами засідання на розгляд Верховної Ради виносяться законопроекти «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарного режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», а також «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до Парламенту України невідкладно ухвалити законопроекти щодо декомунізації: «Уряд їх підготував. Звертаємося до Парламенту прийняти ці закони і врешті-решт заборонити комуністичну і нацистську ідеології як брати-близнюки, які є ідеологіями проти людяності».

 

версія для друку