українська російська англійська
Німеччина надасть Україні індивідуальний кредит у розмірі 500 млн. євро
03.04.2015 | 17:13
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Гроші підуть на інфраструктуру, енергетику, відновлення Донбасу та підтримку економіки.

Про це під час брифінгу в п’ятницю повідомив Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та жилого комунального господарства України Геннадій Зубко.

«Хочу повідомити, що в рамках візиту Прем’єр-міністра України до Німеччини відбулося засідання Групи високого рівня по торгово-економічному співробітництву. Було підписано дві важливі угоди - меморандум про взаємодію між урядами України та Німеччини і додаткову Рамкову угоду з Кредитною Установою (KfW) про надання індивідуальних кредитів загальним обсягом до 500 млн. євро на підтримку економіки України», - сказав Геннадій Зубко.

«Це не тільки підтримка України у розмірі 200 млн. євро, а це ще 100 млн. на виконання проектів з енергетики, 100 млн. на виконання проектів з інфраструктури, а також 100 млн. на підтримку і відновлення систем життєзабезпечення Донецької та Луганської областей», - сказав він.

Геннадій Зубко наголосив, що під ці кошти вже є конкретні проекти, які опрацьовувались напередодні підписання.

За його словами, проекти по відновленню систем водопостачання, теплопостачання, зокрема, передбачають відновлення водоканалів або теплових мереж в Маріуполі та Слов’янську.

«Якщо говорити по енергетиці - у нас сьогодні достатньо потужностей для виробництва електроенергії, але недостатньо трансформаторних підстанцій, які можуть забезпечити пропускну здатність та стабілізацію енергоринку. Тому були запропоновані два проекти, які будуть виконані конкретно в Запорізькій області та місті Харкові, для того, щоб забезпечити постачання електроенергії та забезпечити стабілізації енергоринку», - сказав він.

За словами Віце-прем'єр-міністра України, були відібрані декілька проектів по реконструкції доріг у Харківській, Луганській і Дніпропетровській областях, а також кілька проектів з реконструкції мостів у Донецькій і Луганській областях, які були зруйновані внаслідок військової агресії Росії.

«Також були відібрані декілька проектів, які стосуються взагалі відновлення нормальної транспортної інфраструктури в Харківській області, яка на сьогоднішній день пропускає через себе практичну всю логістику військової техніки», - сказав він.

Геннадій Зубко висловив сподівання, що Верховна Рада України ратифікує угоду вже в червні. За його словами, паралельно з процесом ратифікації Україною з німецькою стороною напрацюють конкретні проекти, які будуть запущені після ратифікації.

 

 

версія для друку