українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко провів нараду щодо міжвідомчої координації проведення ЗНО-2015
03.04.2015 | 17:22
Прес-служба Міністерства культури

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко провів нараду щодо міжвідомчої координації проведення ЗНО 2015 року.

У нараді взяли участь Перший заступник Міністра освіти і науки Інна Совсун, директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, заступник Міністра інфраструктури – керівник апарату Володимир  Омелян, перший заступник Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації Олександр Корнейко, посадовці Міністерства фінансів, Міністерства внутрішніх справ, Державної служби з надзвичайних ситуацій та СБУ, представник УДППЗ “Укрпошта”.

2015 року вперше за останні п’ять років Уряд у повному обсязі профінансував заходи, пов’язані з проведенням зовнішнього незалежного оцінювання. Для проходження ЗНО зареєструвалося майже 300 тисяч осіб, з них понад 19 тисяч заявок подано від осіб, які проживають у Донецькій і Луганській областях та планують вступати на навчання до українських вузів.

Водночас цього року проведення тестів ускладене безпековим компонентом, якому буде приділено спеціальну увагу не лише на територіях, суміжних з непідконтрольними  українській владі, але й у всіх областях Півдня та Сходу. Ідеться про забезпечення можливостей скласти тести для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, а саме, їхнє перевезення, розміщення поблизу пунктів тестування, а також спрощення процедури перетину лінії зіткнення у межах Донецької та Луганської областей для зареєстрованих учасників ЗНО та супроводжуючих. Правоохоронні відомства здійснюватимуть охорону пунктів тестування, гарантуватимуть безпеку організованого перевезення дітей, а також недоторканість матеріалів із завданнями, стежитимуть за прозорістю оцінювання.

«24 квітня у нас важливий день: зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури водночас є державною підсумковою атестацією і в цей день фактично по всій території України у тестуванні братиме участь велика кількість людей. Ми маємо відпрацювати в робочому порядку гарантії захисту їхнього життя і здоров’я. Міносвіти спільно з МОЗ відпрацювали підсилення чергування медпрацівників там, де це потрібно. Також необхідно пропрацювати субвенцію (посилення фінансування) для зон, суміжних з непідконтрольними територіями в Донецькій і Луганській областях», - сказав В’ячеслав Кириленко.

 

версія для друку