українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Уряд пропонує Парламенту встановити заставу для корупціонерів у десятикратному розмірі від нанесених державі збитків, а в деяких випадках - унеможливити заставу взагалі
04.04.2015 | 10:35
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд України пропонуватиме Верховній Раді України розглянути питання про підвищення розміру застави для підозрюваних у корупції осіб - до десятикратного розміру від обсягу нанесених державі збитків. Щодо деяких категорій злочинів застава взагалі не передбачатиметься.

Про це заявив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у суботу, 4 квітня, під час виїзного засідання Уряду в Національній академії внутрішніх справ.

Арсеній Яценюк повідомив, що Кабінет Міністрів на сьогоднішньому засіданні розгляне питання внесення змін до кримінально-процесуального законодавства «з тією метою, щоби корупціонери, які витягнули з державної кишені сотні мільйонів гривень, не виходили під заставу».

 «Уряд буде пропонувати Парламенту розглянути питання про підвищення розміру застави до десятикратного розміру від обсягу збитків, які нанесені державі, а по окремих категоріях злочинів - застави взагалі не буде», - наголосив Глава Уряду.

Він також повідомив, що на засіданні Уряду будуть розглянуті чотири проекти законів щодо реформування системи Міністерства внутрішніх справ України: «Це рамковий законопроект про органи внутрішніх справ, про національну поліцію і ще два закони, які будуть додатково регулювати діяльність органів внутрішніх справ і нову європейську якість взагалі правоохоронної системи України».

Арсеній Яценюк привітав курсантів Національної академії внутрішніх справ. Він підкреслив, що це майбутні працівники нової української поліції, яка буде створена Урядом: «Вони очолять як боротьбу з корупцією в країні, так і захист українських громадян від посягань на їхнє життя та майно. Для, щоби кожен у країні відчував себе вільно і безпечно».

Уряд на сьогоднішньому засіданні також розгляне питання щодо встановлення для слідчих з особливо важливих справ Міністерства внутрішніх справ заробітних плат у розмірі 30 тисяч гривень – «для кожного слідчого, який розслідує найбільш складні, найбільш резонансні справи».

Це, за словами Глави Уряду, «дасть можливість слідчим ефективно працювати і дасть нам змогу розкрити кримінальні справи і побороти в тому числі корупцію в самій системі органів внутрішніх справ».

 

 

версія для друку