українська російська англійська
Андрій Пивоварський зустрівся з Послом Великобританії в Україні Саймоном Смітом
06.04.2015 | 11:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський і Надзвичайний і Повноважний Посол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Саймон Сміт обговорили позицію Великобританії у питанні підписання Угоди про Спільний авіаційний простір, а також реформи, які відбуваються у сфері транспорту та дорожнього господарства України. Зустріч відбулась 2 квітня в приміщенні Мінінфраструктури.

Першим питанням зустрічі стала Угода про Спільний авіаційний простір. Андрій Пивоварський наголосив, що приєднання України до Єдиного неба Європи має велике значення для українців і розвитку комерційних авіаперевезень та висловив сподівання на швидке врегулювання суперечки між Великобританією і Іспанією щодо Гібралтару.

«Ми хочемо, щоб авіаподорожі стали доступнішими для наших громадян. Угода про САП відкриє небо України багатьом європейським авіакомпаніям, посилить конкуренцію, що завжди є вигідним для споживачів», - підкреслив Міністр.

Андрій Пивоварський зауважив, що в очікуванні підписання загальної Угоди про Спільний авіаційний простір, Міністерство інфраструктури прийняло рішення в якості експерименту в односторонньому порядку відкрити небо над аеропортом «Львів» для всіх перевізників. Це, за словами Міністра, дозволить збільшити пасажиропотік у львівському аеропорту та сприятиме в'їзному туризму і розвитку транзитних перевезень.

«Ми розуміємо, наскільки САП важливий для України, і докладемо усіх зусиль, щоб домовитися з Іспанією. Суперечки щодо Гібралтару тривають між нами з 1713 року, але я вважаю, що це має бути двосторонньою проблемою, яка не зачіпатиме інтереси інших країн», - висловив свою позицію Саймон Сміт. Пан Посол також повідомив, що його країна бачить у якості розв’язання спору повернення до угоди, укладеної між сторонами конфлікту в 2006 році. «Ми бачимо, як багато зусиль Уряд України і керівництво Міністерства докладає для підписання Угоди, постійно просуваючи це питання на рівні наших країн та Євросоюзу. Будь ласка, продовжуйте цю роботу. Я певен, що наполегливі комунікації і в бік Великої Британії, і в бік Іспанії здатні пришвидшити вирішення суперечки», - додав Надзвичайний і Повноважний Посол.

Другою темою стало започаткування реформ в автодорожньому секторі та створення нової Державної служби з безпеки на транспорті. В ході зустрічі Міністр інфраструктури проінформував британську сторону про плани Міністерства щодо реформування дорожнього господарства, децентралізації Укравтодору та зміни філософії фінансування будівництва та утримання доріг. Він також повідомив, що Україна залучатиме іноземних сюрвейерів для контролю використання коштів, виділених на будівництво доріг, і якості проведених робіт. «Ми знаємо, що це може бути цікавим для британських компаній і пропонуємо їм долучитися», - сказав Андрій Пивоварський.

Наприкінці обидві сторони ще раз висловили готовність до майбутньої плідної та тісної співпраці між двома країнами.

У зустрічі також взяли участь з української сторони: Перший заступний Міністра Володимир Шульмейстер, заступник Міністра з питань євроінтеграції Оксана Рейтер, Голова Укравтодору Сергій Підгайний. З британської сторони: Кріна Лавері, Перший Секретар з питань енергетики та торгівлі, Людмила Бичик, заступник керівника Комерційної служби.

 

 

версія для друку