українська російська англійська
Нова українська Конституція повинна бути написана в першу чергу народом України, - Арсеній Яценюк
06.04.2015 | 12:58
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Конституційна комісія й Парламент України вирішуватимуть, як писати новий Основний закон. Але нова українська Конституція повинна бути написана в першу чергу народом України, - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк під час засідання Конституційної комісії у понеділок, 6 квітня.

Арсеній Яценюк підкреслив, що Президент України «взяв на себе велику політичну відповідальність і як гарант Конституції прийняв рішення про початок конституційного процесу в країні».

«У 2010 році над українською Конституцією було здійснено знущання. Без волі українського народу, без рішення Верховної Ради України, а через рішення Конституційного суду була здійснена спроба узурпації влади, переписування Конституції, що призвело в тому числі до скоєних злочинів колишнім режимом Віктора Януковича і що усунуло народ України, легітимний орган, який представляє народ України – Парламент, від прийняття Конституції і забезпечення балансу влад в Україні», - наголосив він.

Глава Уряду нагадав про працю Митрополита Андрея Шептицького під назвою «Як будувати рідну хату»: «Зараз ми для цієї хати повинні написати статут. Український статут нової України, побудованої за європейським взірцем».

«Конституційній комісії й Парламенту вирішувати, як писати цей статут і що в ньому повинно бути. Але дуже важливо, що нова українська Конституція повинна бути написана в першу чергу народом України», - наголосив Арсеній Яценюк, зазначивши, що позиція Президента України щодо проведення референдуму «є відповіддю на питання, хто буде писати Конституцію».

 

 

 

версія для друку