українська російська англійська
АМКУ вживає заходів, щоб не допустити економічно необґрунтованих цін на соціально важливих ринках
07.04.2015 | 17:37
ПРЕС-СЛУЖБА АНТИМОНОПОЛЬНИЙ КОМІТЕТ

У зв’язку з надходженням до органів Антимонопольного комітету України численних звернень від споживачів щодо необґрунтованого підвищення цін на продовольчих ринках, Комітетом протягом тижня було вжито ряд заходів.

Так, Донецьким, Херсонським, Чернівецьким та Полтавським територіальними відділеннями Комітету надано рекомендації 56 суб’єктам господарювання, які діють на ринку хліба та хлібобулочних виробів, утриматись від дій, що можуть спричинити необґрунтоване підвищення цін на хліб та хлібобулочні вироби та містити ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Рівненським та Полтавським територіальними відділеннями Комітету надано 43 рекомендації на ринку заготівлі молока необробленого для промислової переробки та на ринку молокопродуктів вжити заходи щодо недопущення безпідставного зниження закупівельних цін на молоко від населення та сільськогосподарських підприємств, а також недопущення дій, які можуть мати негативний вплив на конкуренцію.

Вінницьким територіальним відділенням Комітету надано рекомендації 42 суб’єктам господарювання, які діють на ринку надання послуг із зберігання зерна, привести вартість послуг із зберігання зерна до економічно обґрунтованого рівня, що в свою чергу повинно призвести до її зниження, та утриматися від встановлення таких цін на послуги із зберігання зерна, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку.

Івано-Франківським, Сумським, Чернівецьким та Одеським територіальними відділеннями Комітету надано рекомендації 18 суб’єктам господарювання, які діють на ринку роздрібної реалізації продуктами харчування, утриматись від вчинення дій, що можуть спричинити необґрунтоване підвищення цін на основні продукти харчування та містити ознаки вчинення порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Рівненським, Сумським та Хмельницьким територіальними відділеннями Комітету надано рекомендації 10 суб’єктам господарювання, які діють на ринку яєць курячих, утриматися від вчинення дій щодо встановлення оптово-відпускних та роздрібних цін на яйця курячі, які перевищують економічно обґрунтований їх рівень.

Хмельницьким територіальним відділенням Комітету надано рекомендації 5 суб’єктам господарювання, що діють на ринку цукру, здійснити заходи щодо усунення причин, що сприяють здійсненню дій, які містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

За інформацією територіальних відділень Комітету, відбулось зниження оптово-відпускних цін на:

- 6% на яйця курячі, на 7,5%, на 9% на цукор та на 15% на борошно (м. Запоріжжя);

- 22% на яйця курячі та на 22% на борошно вищого ґатунку (м. Рогатин та м. Городенка Івано-Франківської області).

Також відбулось зниження роздрібних цін на продукти харчування, а саме:

-  цукор від 6% до 37% (Київська, Волинська, Донецька, Рівненська, Іванно-Франківська, Миколаївська, Одеська та Чернігівська області);

-  борошно вищого ґатунку від 2% до 20% (Одеська, Рівненська, Івано-Франківська, Закарпатська, Донецька, Київська та Волинська області);

-  олію соняшникову від 3% до 24% (Волинська, Івано-Франківська, Одеська, Київська та Закарпатська області);

- яйця курячі від 2% до 17% (Івано-Франківська, Київська, Миколаївська, Закарпатська, Рівненська, Волинська, Чернігівська та Донецька області).

Антимонопольний комітет України і надалі триматиме на контролі необґрунтоване підвищення цін на продовольчих ринках України та інформуватиме громадськість про вжиті заходи.

 

версія для друку