українська російська англійська
Рятувальники ДСНС продовжують ліквідовувати наслідки негоди
08.04.2015 | 10:55
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

З початку тижня у східних та південних областях України різко погіршилися погодні умови. Внаслідок шквального вітру та сильних дощів відбулося підтоплення житлових будинків у Миколаївській та Одеській областях. Крім того, в ніч з 7 на 8 квітня внаслідок несприятливих погодних умов сталося знеструмлення 172 населених пунктів у шести областях, а саме: Одеська -79, Миколаївська – 26, Кіровоградська -18, Донецька – 18, Херсонська - 16 та Дніпропетровська – 15. До відновлення енергопостачання населених пунктів залучено бригади обленерго. У разі необхідності до відновлювальних робіт готові долучитися і рятувальники ДСНС.

Станом на ранок 8 квітня у Миколаєві зафіксовано 112 випадків падіння дерев на проїзну частину доріг, лінії електроживлення, контактні мережі електротранспорту. В місті припинена робота 5 котельних, в тому числі котельня ЗОШ №4 по вул. Металургів, 97. Відсутній тролейбусний рух внаслідок падіння дерева на контакту мережу тролейбусного руху з обривом дротів. Наразі рятувальники спільно з комунальними службами міста ліквідовують наслідки негоди, аби відновити рух тролейбусів у місті.

У цілому по Миколаївській області відключено від електроживлення 26 населених пунктів в Жовтневому, Миколаївському, Веселинівському районах. Від електрозв’язку відключено 51 населений пункт.

Разом із тим, в мікрорайоні Тернівка в м. Миколаїв сталось підтоплення ґрунтовими водами чотирьох дворів приватних домоволодінь. Для відкачування води за допомогою мотопомпи залучалось відділення аварійно-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення ДСНС. Наразі рятувальники вже відкачали 750 кубометрів води.

Загалом, за добу підрозділи Головного управління ДСНС України у Миколаївській області здійснили 25 виїздів на ліквідацію наслідків негоди, а співробітники Державного воєнізованого гірничо-рятувального загону ДСНС України - 23 виїзди.

У той же час, на території Одеської області внаслідок несприятливих погодніх умов знеструмлено 79 населених пунктів. В регіоні працює 13 аварійних бригад та 13 од. техніки, зокрема в Ізмаїльському, Кілійському, Тарутинському, Татарбунарському, Березівському, Миколаївському, Ширяївському, Б.Дністровському, Біляївському, Іванівському, Комінтернвівському, Овідіополському районах та м. Іллічівськ.

Станом на ранок 8 квітня підрозділи ДСНС відкачали 6546 куб.м з 229 присадибних ділянок (у тому числі у 58 підвалах під житловими будинками), зокрема у м. Одеса, Овідіопольському, Комінтернівському, Ренійському, Кілійському районах та м. Іллічівськ.

На ліквідацію наслідків підтоплення територій від ГУ ДСНС України в Одеській області залучено 11 пожежно-рятувальних відділень, 51 рятувальник, 15 мотопомп.

Для надання допомоги по прибиранню повалених дерев залучено 13 пожежно-рятувальних відділень та 48 рятувальників.

На даний момент продовжуються роботи по відкачуванню води з підтоплених територій у Кілійському, Овідіпольському та Ренійському районах.

 

версія для друку