українська російська англійська
ДСНС України посилює співпрацю з ЄС в сфері управління ризиками катастроф
09.04.2015 | 17:50
Пресс-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

З грудня 2014 року Європейський Союз розпочав Другу фазу Програми щодо запобігання, підготовки і реагування на стихійні та антропогенні лиха в країнах Східного Партнерства (PPRD East 2). Головним бенефіціаром цієї програми в Україні є Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

8 квітня в Києві відбулось Перше засідання національної консультативної групи Програми Європейського Союзу за участі представників структурних підрозділів Європейської Комісії, ДСНС України, інших органів влади та наукових установ у сфері цивільного захисту, під час якого учасники узгодили план роботи в рамках другої фази реалізації Програми.

На початку зустрічі Перший заступник Голови ДСНС України Анатолій Бойко нагадав про досягнення та основні здобутки в рамках Східного Партнерства, зокрема під час реалізації завдань Першої фази Програми.

«Я щиро дякую нашим європейським партнерам за плідну співпрацю. Під час нашої попередньої зустрічі було розглянуто ряд важливих питань щодо управління ризиками катастроф. Зокрема, глибше ознайомилися з законодавством Євросоюзу стосовно Механізму цивільного захисту ЄС та Директив ЄС в галузі цивільного захисту, разом з колегами-учасниками Програми поділилися безцінним досвідом щодо запобігання надзвичайним ситуаціям. Результатом нашої співпраці стала розробка Електронного регіонального атласу ризиків, практичну цінність якого неможливо переоцінити. Мені надзвичайно приємно відзначити, що Україна продовжує впевнено рухатися в напрямку інтеграції з Європейським Союзом, що підтверджується підписанням у 2014 році політичної та економічної частин Угоди про асоціацію з ЄС. ДСНС України наближається до асоційованого партнерства в рамках Механізму цивільного захисту Європейського Союзу», - зауважив Анатолій Бойко.

Менеджер Проекту PPRD East 2 Жан-Франсуа Море, вітаючи учасників засідання, дав високу оцінку українському досвіду запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, діям рятувальників.

На черговому засіданні учасники проаналізували актуальне законодавство ЄС та найкращий досвід в управлінні ризиками катастроф. Зокрема, партнери детально розглянули законодавчі акти, що регулюють діяльність щодо попередження, оперативного реагування та ліквідації наслідків повеней.

Також було обговорено план продовження розробок та практичного використання Електронного атласу регіональних ризиків, створення якого є одним з основних напрямків програми. Атлас буде функціонувати не тільки як портал, де користувачі можуть знайти карти ризику, він також може забезпечити можливість виконання аналізу та звітності.

Крім того, партнери проаналізували аспекти просвітницької діяльності серед населення, основні принципи та проблеми взаємодії із засобами масової інформації. Особливу увагу було приділено питанню роботи з волонтерами, які вже стали надійними помічниками рятувальників ДСНС.

На завершення зустрічі керівник групи експертів з реалізації програми Сергій Анагності зазначив: «Ми підсумували нашу діяльність за минулий рік та сформували план нашої подальшої співпраці, розробили рекомендації щодо покращення законодавчої бази у сфері цивільного захисту країн Східного Партнерства та, зокрема, України задля підвищення готовності до реагування на можливі надзвичайні ситуації природного та техногенного характеру. Адже наше головне завдання  - зберегти спокій та життя мирного населення».

 

 

версія для друку