українська російська англійська
В Уряді буде створено виконавчу групу з відкритих даних
16.04.2015 | 19:20
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У зв’язку з ухваленням Верховною Радою України в цілому законопроектів №2171 “Про внесення змін до деяких законів України щодо доступу до публічної інформації у формі відкритих даних” та №2172 "Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України щодо доступу до інформації про бюджетні показники у формі відкритих даних”, в Кабінеті Міністрів буде створено виконавчу групу з відкритих даних.

Група буде враховувати думку громадянського суспільства щодо визначення даних, які необхідно публікувати, та буде координувати процес публікації серед державних органів, які є розпорядниками даних, а також державних органів, причетних до ІТ та електронного врядування. Поєднання зусиль з відкриття даних державних органів та громадськості значно спростить та здешевить проект.

Основним завданням групи буде створення структурованого процесу відкриття та публікації всіх типів відкритих даних, у тому числі бюджетних, на єдиному національному порталі відкритих даних data.gov.ua. Прийняття стандартів публікації, порядку публікації та визначення переліку конкретних даних буде включено в найперший порядок денний. Консолідований підхід до процесу відкриття даних полегшить роботу ЦООВ та спростить процес відкриття даних. Уряд й надалі буде інтенсивно співпрацювати з громадськими активістами та громадськими організаціями в процесі відкриття даних.

Групу очолить Денис Гурський - новий радник Прем’єр-міністра з питань відкритих даних. Він очолює громадську організацію SocialBoost, що є розробниками порталу data.gov.ua., який був на безкоштовній основі переданий Державному агентству з питань електронного урядування. До обов’язків Гурського також увійде координація розробників IT-сервісів на основі відкритих даних та організація процесу навчання державних службовців для роботи з цими сервісами.

 

версія для друку