українська російська англійська
Міжвідомчий координаційний штаб: Головне завдання – гарантувати соціальний захист кожному переселенцю зі Сходу України
17.04.2015 | 10:45
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Міжвідомчий координаційний штаб, що створений на базі ДСНС України, продовжує опікуватися переселенцями зі Сходу України та гарантувати безпечне переміщення людей з районів проведення АТО та соціальний захист кожної внутрішньо переміщеної особи. Штабами всіх рівнів забезпечено координацію центральних та місцевих органів виконавчої влади з питань транспортування, зустрічі та розміщення внутрішньо переміщених осіб у регіонах України, надання їм необхідної первинної допомоги та організації життєзабезпечення. Про це повідомив заступник Голови ДСНС України Микола Чечоткін під час засідання Міжвідомчого координаційного штабу, участь у якому взяли представники територіальних підрозділів Служби та органів виконавчої влади.

Він зазначив, що на цей час основними завданнями органів виконавчої влади є розв’язання проблем, пов’язаних перш за все із соціальним захистом внутрішньо переміщених осіб в місцях їх тимчасового розміщення, зокрема, ведення обліку зазначених осіб, відновлення всіх соціальних виплат та пенсій, сприяння в працевлаштуванні та отриманні освіти, надання необхідної гуманітарної допомоги, співпраця з волонтерськими, громадськими та міжнародними гуманітарними організаціями.

«Наразі вже більше 300 тисяч родин зі Сходу України отримують державну грошову допомогу. Крім того, аби комплексно вирішувати питання соціального захисту людей регіональні штаби ДСНС  постійно співпрацюють з 137 волонтерськими та громадськими організаціями у всіх регіонах України Ми спільно здійснюємо доставку гуманітарної допомоги, а це і  речі першої необхідності, засоби гігієни, медикаменти, продукти харчування, одяг. Волонтери також спільно з рятувальниками здійснюють пошук рідних та близьких, сприяють у реєстрації громадян та наданні тимчасових реєстраційних документів, надають юридичну та психологічну допомогу», - повідомив Микола Чечоткін.

У ході засідання учасники штабу обговорили також питання, що пов’язані з відновлювальними роботами на Сході України, діяльності піротехнічних підрозділів ДСНС у Донецькій та Луганській областях та доставки гуманітарної допомоги для місцевих мешканців східних регіонів.

За результатами засідання учасники визначили напрямки роботи, що стосуються подальшого соціального захисту внутрішньо переміщених та вирішення питань їх тимчасового розселення та працевлаштування.

«На сьогодні ми маємо резерв житла, а це 892 об’єкти, для того, аби розмістити майже 15 тисяч людей. Проте пошук вільних приміщень триває щодня і тому кожна людина, що звернеться до регіонального штабу, отримає тимчасове житло для проживання», - зазначив заступник Голови ДСНС України.

Довідково

На цей час, завдяки злагодженій роботі органів виконавчої влади у регіонах розміщено 829 тис. 188 внутрішньо переміщених осіб, у тому числі з Донецької та Луганської областей – 808 тис. 690 осіб, з Автономної Республіки Крим та міста Севастополь – 20 тис. 498 осіб.

За останній місяць середня кількість взятих на облік регіональними штабами складає 1 тис. 216 осіб на добу. Основне зростання кількості - за рахунок переміщених всередині Луганської та Донецької областей, проте зростає кількість розміщених і в інших регіонах. З метою уникнення дублювання обліку регіональним штабам необхідно уважно розбиратися звідки прибувають переселенці, були вони раніше на обліку в інших регіонах тощо.

Більше всього розміщено у Луганській (162 тис. осіб), Харківській (161 тис. осіб), Донецькій (106 тис. осіб), Дніпропетровській (83 тис. осіб), Запорізькій (61 тис. осіб) областях та в місті Київ (39 тис. осіб).

Найменша кількість розселених у Тернопільській та Чернівецькій (по 2,5 тис. осіб) областях, а також Івано-Франківській, Рівненській, Закарпатській та Волинській областях (близько 3,5 тис. осіб).

 

 

версія для друку