українська російська англійська
Голова Держприкордонслужби України зустрівся з начальником управління з питань Федеральної поліції Міністерства внутрішніх справ ФРН
17.04.2015 | 11:35
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ

16 квітня в Адміністрації Державної прикордонної служби України відбулась зустріч Голови Державної прикордонної служби України генерал-лейтенанта Віктора Назаренка та начальника управління з питань Федеральної поліції Федерального Міністерства внутрішніх справ Федеративної Республіки Німеччина міністеріаль-директора доктора Хельмута Тайхманна.

У рамках зустрічі Голова Держприкордонслужби ознайомив німецьку делегацію з сучасним станом справ, діяльністю та перспективами розвитку прикордонного відомства. Зокрема йшлось і про ситуацію, що склалася на східному кордоні України, а також виконання завдань прикордонниками в зоні проведення АТО та у смузі безпеки вздовж лінії розмежування.

«На сьогодні для Держприкордонслужби одним із пріоритетних завдань є протидія розповсюдженню зброї та засобів терору із зони конфлікту як на території України, так і за її межі», – зазначив Віктор Назаренко. Керівник прикордонного відомства також відмітив, що у зв’язку з анексією АР Крим та веденням бойових дій на Сході України керівництво Держприкордонслужби змушене було переглянути основні підходи до організації оперативно-службової діяльності в Державній прикордонній службі. Тому, відповідно до нової Концепції розвитку Держприкордонслужби, розробку якої планується завершити до червня цього року, прикордонне відомство буде продовжувати розвиватися як правоохоронний орган, але із нарощенням оборонних функцій.

Також прикордонники поінформували німецьку делегацію про стан розвитку міжнародного співробітництва, зокрема з Європейською Агенцією FRONTEX,  EUBAM і EUAM. Було зазначено, що у цих складних умовах Держприкордонслужба продовжує реалізовувати політику держави в євроінтеграційних прагненнях, впроваджуючи концепцію інтегрованого управління кордоном.

Наприкінці зустрічі сторони обговорили та узгодили заходи двостороннього співробітництва та домовилися в подальшому розвивати співпрацю з прикордонних питань, а саме: у сфері виявлення підроблених документів, посилення діяльності в галузі оцінки ситуації та аналізу ризиків, а також залучати німецьких експертів для проведення занять, тренінгів, надання консультацій в підготовці персоналу Державної прикордонної служби України.

Також відбулась урочиста церемонія підписання протоколу зустрічі та Плану заходів двостороннього співробітництва на 2015 рік.

 

версія для друку