українська російська англійська
У рамках операції "Північний сокіл - 2015" уже перевезено 62 тонни вантажу і понад 71 тисячу літрів пального
21.04.2015 | 09:04
Прес-служба Міністерства оборони

Другий тиждень триває спільна українсько-данська операція «Північний сокіл – 2015» з перевезення пального з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України.

Станом на сьогодні, 20 квітня, від початку операції з аеродрому «Туле» вже здійснено 4 місій, під час яких було перевезено 62 тонни вантажу, у внутрішніх баках літака та встановлених спеціальних цистернах перевезено 71142 літри пального. Загалом українські авіатори від початку операції провели у полярному небі вже понад 25 годин.

Нагадаємо, що на острові Гренландія українські військові льотчики виконують завдання у важких кліматичних умовах Арктики – при температурі повітря до -50 градусів і при швидкості вітру до 15-20 метрів за секунду, а також за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

Спільна українсько-данська операція «Північний сокіл – 2015» відбувається протягом квітня поточного року. В рамках її проведення військово-транспортним літаком Іл-76МД Повітряних Сил ЗС України планується перевезти понад 600 тисяч літрів пального та інший вантаж з авіабази ВПС США «Туле» на данську полярну станцію «Норд» на острові Гренландія.

версія для друку