українська російська англійська
ДПЗКУ шукає механізми для запуску форвардної кампанії у 2015 році
21.04.2015 | 14:14
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

ПАТ "Державна продовольчо-зернова корпорація України" (ДПЗКУ) розглядає можливість запуску форвардної кампанії навесні 2015 року.

"Ми шукаємо і вже практично вийшли на механізм, який дасть нам можливість працювати за цією програмою. Ми переглянули процедуру вибору контрагентів, встановили критерії та розмір під цю програму і маємо намір підтримати українського сільгоспвиробника", - сказав в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" в. о. голови правління ДПЗКУ Валерій Томіленко.

За його словами, попередні заяви про відмову від укладення форвардних контрактів пов'язані з великою заборгованістю сільгоспвиробників перед корпорацією за попередні роки.

"У нас немає боргів перед постачальниками зерна. Навпаки, борги перед нами - зерном і грошима. У нас вони особливо великі за форвардами. Нині ми працюємо активно з цими боржниками, подаємо на них позови до судів. Борги за форвардами перед нами - це цифра понад 250 млн. грн.", - додав він.

В.Томіленко повідомив, що для форвардної кампанії буде використано кошти у рамках залученого китайського кредиту.

Як повідомлялося, ДПЗКУ створив уряд у серпні 2010 року. До її складу входить розгалужена мережа філій - лінійні та портові елеватори, млини, комбікормові та круп'яний заводи. Загалом 53 підрозділи-філії ДПЗКУ можуть зберігати 3,75 млн. тонн зернових, загалом потужності з перевалки на експорт Одеського й Миколаївського портів становлять близько 2,5 млн. тонн зернових вантажів на рік.

Держкорпорація в 2012 році домовилася з Експортно-імпортним банком Китаю про надання кредиту $1,5 млрд., який планувалося використати на закупівлі зерна для їх експорту за торговельними угодами з КНР. Оператором з китайського боку за цим контрактом, розрахованим на 15 років, виступила Китайська національна корпорація машинної промисловості і генеральних підрядів (ССЕС).

ДПЗКУ до кінця 2015 року має намір експортувати 3,5 млн. тонн зернових у рамках китайського контракту.

 

версія для друку