українська російська англійська
Зорян Шкіряк: Ми не маємо права забувати подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС
24.04.2015 | 16:39
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

24 квітня, напередодні 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС, в центральному апараті ДСНС України відбулися пам’ятні заходи за участю керівництва Служби та ветераном пожежної охорони, ліквідатором Чорнобильської катастрофи Пилипом Десятниковим.

«Ми не маємо права забувати подвиг тих безстрашних людей, пожежних, які самовіддано полягли заради порятунку інших. Їхній подвиг є прикладом не лише для українських пожежних, але й пожежних всього світу. Це наша спільна біда та відповідальність. Тому сьогодні ми повинні зробити все можливе задля того, аби переоснастити підрозділи ДСНС сучасною технікою та не допустити  виникнення подібної трагедії у 21 столітті», - зазначив очільник ДСНС Зорян Шкіряк.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам'ять всіх тих ліквідаторів, що загинули, рятуючи світ від небаченої раніше ядерної катастрофи. Після чого відбувся концерт-реквієм за участю артистів Центру музичного мистецтва ДСНС України.

Довідково

26 квітня 1986 року сталася найбільша за масштабами та наслідками техногенна катастрофа двадцятого сторіччя - аварія на Чорнобильській АЕС.

Чорнобиль для нас - це 3 мільйони 300 тисяч чоловік постраждалих від катастрофи та її наслідків, серед них понад 1 мільйон дітей. Це понад 54 тисячі квадратних кілометрів території, що зазнала прямого радіаційного ураження.

Сигнал про аварію на 4-му енергоблоці надійшов о першій годині 28 хвилин. І вже за дві хвилини першими розпочали боротьбу з вогнем бійці пожежних підрозділів. Герої-пожежники, які вступили у бій з атомною стихією, з честю виконали свій професійний та патріотичний обов’язок: о 6-й годині 35 хвилин пожежу було ліквідовано.

ф

версія для друку