українська російська англійська
Делегації Міністерства оборони України та НАТО обговорили практичні аспекти співпраці
24.04.2015 | 19:11
Прес-служба Міністерства оборони

Сьогодні, 24 квітня, у Києві відбулася зустріч Першого заступника Міністра оборони України Івана Руснака з делегацією експертів Північноатлантичного альянсу на чолі з начальником управління планування сил департаменту оборонної політики та планування Міжнародного секретаріату НАТО Френком Боландом.

Під час заходу сторони обговорили питання щодо доопрацювання пакета документів за результатами комплексного огляду сектору безпеки і оборони України та алгоритму надання відповідної експертної допомоги з боку НАТО.

Говорячи про поточну воєнно-політичну ситуацію в Україні, Перший заступник Міністра оборони України підкреслив, що наша держава зразково виконує Мінські домовленості.

«Завершено відведення важкого озброєння від лінії зіткнення. Цей процес завжди відбувався під наглядом спостерігачів ОБСЄ та представників українських і міжнародних ЗМІ», – наголосив Іван Руснак.

Разом з тим бойовики продовжують здійснювати систематичні обстріли сил АТО в районах населених пунктів, які прилеглі до розмежувальної лінії сторін, застосовуючи при цьому зброю калібром більше 100 мм.

За словами першого заступника глави вітчизняного оборонного відомства, Україна вживає всіх можливих заходів для пошуку шляхів мирного врегулювання ситуації.

У цьому зв’язку Іван Руснак наголосив, що українська сторона високо цінує допомогу та підтримку міжнародної спільноти нашій державі, яка надається для встановлення миру та припинення кровопролиття на Сході України.

Стосовно співпраці Міністерства оборони України та Організації Північноатлантичного договору сторони відзначили, що попри складні безпекові умови, реформування української держави, вона не лише не зупиняється, а поступово набирає обертів.

«Події останнього року засвідчили не лише принципову обопільну налаштованість Києва та Брюсселя щодо нарощування ефективного співробітництва, але й позначилися новими конкретними ініціативами та проектами, які дадуть змогу в оптимальні терміни забезпечити максимальну взаємосумісність нашої держави з країнами-членами НАТО, посилити її обороноздатність та реформувати Збройні Сили, а також інші структури сектору безпеки і оборони відповідно до кращих євроатлантичних стандартів», – зазначив Перший заступник Міністра оборони України Іван Руснак.

Варто підкреслити, що сьогодні, 24 квітня, в штаб-квартирі НАТО в Брюсселі відбулася церемонія підписання Меморандуму про домовленість між Урядом України та Організацією НАТО із зв’язку та інформації стосовно співробітництва з питань консультацій, управління, зв’язку, розвідки, спостереження та рекогносцировки в рамках Програми НАТО “Партнерство заради миру”.

Підписання цієї міжнародної угоди відкриває можливості для продовження спільної роботи фахівців нашої держави та НАТО щодо удосконалення нормативно-правової бази для поглиблення практичного співробітництва України з Альянсом, а також є відображенням зусиль НАТО та країн-членів Альянсу, спрямованих на широкомасштабну підтримку реформування сектору безпеки і оборони України відповідно до рішень, ухвалених під час саміту НАТО в Уельсі.

 

версія для друку