українська російська англійська
"Енергоатом" здійснив черговий крок щодо забезпечення енергетичної безпеки України
24.04.2015 | 19:15
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Контракт на поставки збагаченого урану між французькою компанією AREVA та українською НАЕК «Енергоатом» підписано у Брюсселі, в представництві «Енергоатома» у п’ятницю, 24 квітня 2015 року.

Підписи під контрактом поставили президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський та старший виконавчий віце-президент, очільник підрозділу Mining&Front-End Олів’є Вантц.

НАЕК «Енергоатом» послідовно виконує завдання забезпечення  енергетичної безпеки України. «Сьогодні підписано контракт, яким розширюється співробітництво з одним зі світових лідерів у сфері ядерних технологій - французькою компанією AREVA. Цей контракт є реальним кроком у сфері диверсифікації поставок ядерних матеріалів для  українських АЕС», - наголосив під час підписання Юрій Недашковський.

Компанія AREVA виграла конкурс не лише завдяки найпривабливішій ціновій позиції, але й мінімізованим ризикам для «Енергоатома», що закладено у Контракт. 

Також в рамках зустрічі сторони обговорили поточні питання взаємодії двох атомних компаній, серед яких:

• обмін досвідом з питань спорудження та безпечної експлуатації АЕС, включаючи питання підвищення безпеки;

поводження з відпрацьованим ядерним паливом (ВЯП) та радіоактивними відходами (РАВ);

• модернізація та підвищення безпеки енергоблоків українських АЕС;

продовження терміну служби енергоблоків;

ядерна безпека, радіаційний захист навколишнього середовища і персоналу АЕС.

Довідково

Компанія AREVA є давнім партнером «Енергоатома». Наразі в Компанії діє Угода про дорожню карту в галузі атомної енергетики між ДП «НАЕК «Енергоатом» та AREVA від 2011 року, що охоплює питання поводження з відпрацьованим ядерним паливом та радіоактивними відходами (включаючи зберігання, транспортування та переробку).

 

версія для друку