українська російська англійська
НКРЕКП запропонувала прийняти закон про 100% комерційний облік у сферах теплопостачання та водопостачання
27.04.2015 | 09:46
ПРЕС-СЛУЖБА НАЦІОНАЛЬНОЇ КОМІСІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРАХ ЕНЕРГЕТИКИ ТА КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

В умовах підняття тарифів на комунальні послуги важливим завданням є зменшення обсягів їх споживання із збереженням стандартів комфортного проживання у житлових приміщеннях. Цього можна досягти за рахунок проведення заходів з енергоефективності, де важливою частиною є комерційний облік.

Крім того, однією з умов надання Україні третього траншу макрофінансової допомоги в рамках майбутнього Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як позичальником та Європейським Союзом як кредитором є підвищення енергоефективності шляхом прийняття закону про облік тепла, що має містити чітко розподілені обов’язки і кінцеві терміни запровадження обліку.

З метою виконання положень Коаліційної угоди (пункт 3, розділ XIV) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, розробила проект Закону України «Про комерційний облік у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення, надання комунальних послуг» та надіслала його на розгляд Уряду.

Запропонований проект закону визначатиме правові, економічні та організаційні засади забезпечення 100% комерційного обліку у сферах теплопостачання та водопостачання, забезпечить раціональне використання водних ресурсів, паливно-енергетичних ресурсів та захист прав споживачів у сфері комунальних послуг.

 

версія для друку