українська російська англійська
Усі недоотримані суми пенсій непрацюючим пенсіонерам буде повернуто в травні
27.04.2015 | 16:48
Прес-служба Пенсійного фонду

 Протягом квітня Пенсійний фонд України виплатив пенсії 12,3 млн. осіб на загальну суму 20,2 млрд. грн. і виконав свої зобов’язання перед пенсіонерами.

 Про це на брифінгу 27 квітня повідомив Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний.

 З 1 квітня 2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213-VIII від 02.03.2015, яким, зокрема, встановлено особливий порядок виплати пенсії працюючим пенсіонерам.

 «Нарахування виплат квітня було здійснено автоматично, за інформацією, що є в пенсійних справах. Але по деяких пенсіонерах ми такої інформації не мали, бо не всі пенсіонери своєчасно виконали передбачене законом зобов’язання –  протягом  10 днів інформувати органи Пенсійного фонду про працевлаштування чи звільнення з роботи, або ж подали таку інформацію із запізненням», -- сказав Олексій Зарудний.

 За даними Пенсійного фонду України, у квітні пенсії у зменшеному розмірі отримали  менше 20 тис. непрацюючих пенсіонерів, переважно в Києві. Усі недоотримані суми  будуть повернуті в травні.

Довідково   

 Документами, які підтверджують, що особа не працює (не провадить діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску), є трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу, що надаються відділом персоніфікованого обліку, та   відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця.

 

версія для друку