українська російська англійська
Арсеній Яценюк: Інвестиції в економіку - найкращий "план Маршалла" для України
28.04.2015 | 12:17
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

«Ми не просимо просто грошей - інших позик, щоб виплатити попередні. Це не працює. Найкращий «план Маршалла» – інвестиції в Україну», - наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у вівторок, 28 квітня, під час Міжнародної конференції на підтримку України (International Support for Ukraine Conference) в Києві.

Він зазначив, що Уряд України високо цінує підтримку всіх міжнародних партнерів: США, Канади, країн-членів Великої сімки, всіх членів ЄС – «усіх, хто вніс вклад у майбутнє України».

Зараз, за словами Глави Уряду, необхідно «втихомирити бюджетний шторм»: «Ми багато зробили, щоб закрити бюджетний дефіцит, презентувати в Парламенті реалістичний бюджет, збалансувати фіскальну політику в Україні».

Проте, аби досягти економічного зростання, підкреслив Арсеній Яценюк, необхідно залучити в українську економіку інвестиції: «Найкращий «план Маршалла» в цьому випадку – інвестуйте в Україну».

Арсеній Яценюк підкреслив, що одна зі сфер для інвестицій – енергетичний сектор. Він нагадав, що минулого року Парламент України ухвалив закон, який дає змогу виключно компаніям з ЄС та США інвестувати в українську ГТС.

Залучення цих інвесторів до модернізації та експлуатації української ГТС, підкреслив Глава Уряду, зможе сформувати «новий тип енергетичної політики»: «Чудово, що ЄС розпочав антимонопольне розслідування щодо «Газпрому». Україна зробила те ж саме. Але найкраще – це по-новому сформувати енергетичну карту Європи».

Однією з ключових сфер для міжнародних інвестицій, за словами Арсенія Яценюка, є також українське сільське господарство: «Ми можемо виробляти екологічно чисті й дуже конкурентні сільгосппродукти».

Глава Уряду також наголосив на важливості спільних освітніх програм із ЄС: «Очікуємо, що це принесе «вищий IQ» – щоб рухати країну вперед, проводити реформи і бути більш конкурентними у світі».

«Нам дійсно необхідний «план Маршалла». І я переконаний, що ця конференція – перший крок, як створити масштабний, всеохоплюючий план для України і для нашого спільного успіху», - сказав Арсеній Яценюк.

 

Міжнародна конференція на підтримку України (International Support for Ukraine Conference) зібрала понад 500 учасників із більш як 50 країн світу. Це представники інституцій ЄС та його держав-членів, країн Великої Сімки, ООН; Міжнародних організацій, світових інвестиційних та бізнес компаній і громадянського суспільства.

У ході конференції Уряд України і високі представники міжнародного співтовариства та ділових кіл обговорюють подальші кроки в реформуванні економіки, у тому числі агропромислового і енергетичного сектору, боротьбі з корупцією. Обговорюються ініціативи з відбудови та відновлення територій, що постраждали від російської агресії, та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

ПРЯМА ТРАНСЛЯЦІЯ конференції на сайті www.supportforukraine.com

 

Стежте за новинами у Twitter за допомогою хештега #supportukraine

 

 

 

версія для друку