українська російська англійська
У Мінрегіоні обговорили стан розрахунків населення за отримані послуги ЖКГ
28.04.2015 | 17:04
Прес-служба Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства

Спрощення процедури оформлення субсидій, передбачене відповідною постановою Кабінету Міністрів України, сприятиме збільшенню рівня оплати житлово-комунальних послуг.

Таку думку висловив Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Кістіон в ході наради з питань погашення заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги, що відбулася 28 квітня в Мінрегіоні.

За словами Володимира Кістіона, рівень оплати за спожиті житлово-комунальні послуги залежить від соціально-економічної ситуації в державі. Більше того, рівень цих розрахунків суттєво відображається на стані підприємств, що надають такі послуги та на якості самих послуг. Саме тому необхідно забезпечити оплату за послуги ЖКГ у повному обсязі.

«Урядом прийнята постанова Кабінету Міністрів України, яка значно спростила порядок призначення субсидій. Відповідно до цієї постанови Мінреогіону та обласним державним адміністраціям було доручено до 15 квітня забезпечити надання споживачам форми заяви, декларації, а також інструкції, як заповнювати та оформляти субсидії», - нагадав Володимир Кістіон та зауважив, що більшість регіонів своєчасно виконали це доручення.

Але це лише частина необхідної роботи, очікуваний результат – це саме оформлення житлових субсидій, зазначив Перший заступник Міністра та доручив посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед населення, щоб усі отримані громадянами матеріали були вчасно та якісно заповнені, та усі, хто потребує, отримали субсидії.

Повертаючись до питання рівня розрахунків за надані житлово-комунальні послуги, Володимир Кістіон звернув увагу, що станом на 1 квітня поточного року заборгованість за виконану роботу чи надані послуги ЖКГ складає понад 13 млрд. гривень. При цьому значна частина загальної заборгованості – це борги, що накопичувалися більше 1 року.

«Динаміка заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги починаючи з 2006 року засвідчує наступне. Заборгованість протягом цих років зросла на понад 6 млрд. гривень. Якщо за 2006 рік вона складала 7,2 млрд. грн., то сьогодні ця заборгованість складає 13,3 млрд. грн.», - додала у свою чергу начальник Управління економіки систем життєзабезпечення Мінрегіону Наталія Хоцянівська.

У ході наради також звернули увагу, що рівень оплати в кожному регіоні залежить, в першу чергу, від правильної, виваженої організаційної роботи з населенням місцевих органів влади та виконавців житлово-комунальних послуг. Місцеві органи влади та виконавці житлово-комунальних послуг мають приділити цьому питанню максимальну увагу, оскільки воно напряму впливає на фінансово-економічний стан підприємств та якість послуг, що надаються ними споживачам.

У свою чергу Міністерство триматиме питання щодо рівня оплати житлово-комунальних послуг на постійному контролі. За результатами вживатимуться відповідні заходи.

Нагадаємо, у нараді взяли участь представники Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Асоціації міст України, Української асоціації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства «Укрводоканалекологія», Міжгалузевої асоціації «Укртеплокомуненерго», підприємств ВКГ (ПАТ АК «Київводоканал», КП «Чернігівводоканал»), підприємств теплопостачання (ПАТ «Київенерго»), підприємств житлової сфери (КП «Центр обслуговування споживачів Шевченківського району» м. Київ), керівники структурних підрозділів обласних та Київської міської державних адміністрації  з питань житлово-комунального господарства.

 

версія для друку