українська російська англійська
За підтримки зарубіжних партнерів зроблено кроки у реформуванні соціальної сфери, які не робилися десятиліттями, - Павло Розенко
28.04.2015 | 18:29
Прес-служба Міністерства соціальної політики

„За останні місяці зроблено кардинальні кроки у реформуванні соціальної сфери, які не робилися десятиліттями”, - наголосив Міністр соціальної політики України Павло Розенко, виступаючи на Міжнародній конференції на підтримку України у вівторок у Києві.

За його словами, українська влада намагається реагувати на складні виклики, які стоять сьогодні перед нами як суверенною державою, і водночас йти шляхом реформ. „Адже системне вирішення соціальних проблем громадян України безпосередньо залежить від темпів і якості проведення реформ у нашій державі”, - заявив Міністр.

„Паралельно з запровадженою реформою енергетичного сектору ми модернізували систему надання субсидій, - нагадав Павло Розенко. – Завдяки цьому неминуче підвищення тарифів на енергоносії не зачепить найбідніші категорії наших громадян”.

„По-друге, почалася реформа системи надання пільг, - нагадав глава Міністерства. – Скасовані пільги для чиновників, які залишилися з часів СРСР. В Україні більше не буде привілейованих каст і „звичайних” громадян. Пільги і соціальні допомоги надаватимуться винятково виходячи з рівня доходів людини – адресно, тим, хто їх справді потребує, з різних причин не може працювати чи має дуже низькі доходи”.

Ще одним важливим напрямом реформ назвав Міністр легалізацію ринку праці й лібералізацію трудового законодавства. „Ухвалення нового Трудового кодексу, який зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді, сприятиме виконанню цих завдань”, - переконаний Павло Розенко.

При цьому він висловив вдячність світовій спільноті за надану Україні підтримку. „Робота української влади була б неефективною без допомоги світового співтовариства, - сказав Міністр. – У реформуванні пенсійної системи ми плідно співпрацюємо з USAID (Агентством США з міжнародного розвитку). За допомоги Світового банку ми модернізуємо систему надання соціальної допомоги, підвищимо її ефективність. З Урядом ФРН і Кредитною установою для відбудови (KfW) співпрацюємо в питанні підвищення якості надання соціальних послуг внутрішньо переміщеним особам”.

„Ми доводимо, що українська влада проводить реальні реформи задля майбутнього країни. Ми працюємо, щоб довести нашу європейську ідентичність і обґрунтовано претендувати в подальшому на безпосереднє членство у Європейській спільноті”, - резюмував Міністр соціальної політики.

 

 

версія для друку