українська російська англійська
Наталія Яресько: Уряд робить усе можливе для створення в Україні привабливих умов для інвесторів
29.04.2015 | 12:47
Прес-служба Міністерства фінансів

28 квітня у Києві відбулася масштабна Міжнародна конференція на підтримку України. Для участі у конференції до Києва завітали представники урядів понад 50 країн світу, що дозволило учасникам конференції на високому рівні обговорити ключові питання порядку денного.

Міністр фінансів Наталія Яресько виступила перед міжнародною спільнотою у дискусійній панелі «Бізнес-клімат та інвестиційні можливості в Україні». Вона розповідала про те, які кроки здійснює Уряд України, аби стабілізувати макроекономічну ситуацію у країні, закласти основи для її зростання та забезпечити сприятливі умови для залучення інвестицій в економіку нашої країни.

За словами Міністра фінансів, умовою на шляху до процвітаючої та заможної України є повне реформування економіки, зокрема, податкового, нафтогазового, банківського секторів.

Під час виступу Наталія Яресько наголосила, що реформи вимагають фундаментальних змін у правових, адміністративних і фінансових умовах та, зрештою, створення бізнес-середовища, вільного від корупції, шахрайства та злочинності. Разом з тим вона зауважила, що велику частину цього шляху вже пройдено.

«Ми розпочинаємо новий і цілісний розгляд нашої податкової політики, щоб стимулювати як внутрішні, так і іноземні компанії інвестувати в Україну знову. Метою нашої фіскальної реформи є розширення податкової бази та забезпечення справедливого розподілу податкового навантаження, аби бути спроможними забезпечити виконання фіскальних потреб держави з одночасним забезпеченням сприятливого інвестиційного клімату та дружньої для бізнесу податкової системи», - пояснила очільник Мінфіну.

Так, для підвищення прозорості й боротьби з шахрайством була введена нова електронна система сплати ПДВ. Для покращення системи оподаткування нафтогазової галузі започатковано спеціальну робочу групу, що має вже до 1 липня підготувати на подати до Верховної Ради відповідні зміни до законодавства. «Я знаю, що нинішня система спричинила занепокоєння серед іноземних інвесторів. Нашою метою є застосування нового конкурентоспроможного підходу до податків, що не лише забезпечить фіскальні потреби держави, але й буде сприятливим для інвесторів, і стимулюватиме збільшення енергонезалежності нашої держави. Ми не боїмося  навчатись на власних помилках».

Наталія Яресько зазначила, що з власного досвіду знає: український ринок, можливо, і не найлегший для вкладення інвестицій, та разом з тим, це гарна можливість проявити себе.

«Декілька місяців тому я сама була інвестором, і я добре розумію, що український ринок може бути складним місцем для інвестицій. Моя країна зіткнулася з дуже важкою економічною ситуацією, і труднощі все ще залишаються. Але українські активи недооцінені. Успішні інвестори мають знати, що найкращою можливістю показати себе є ситуація подібна до тієї, з якою ми зіткнулися», - звернулася Міністр фінансів України до присутніх.

Як пояснила Наталія Яресько, знецінення гривні стало поштовхом до збільшення українського експорту. Особливо виграють у цій ситуації три сектори: сільське господарство, ІТ і малі виробництва.

Наталія Яресько під час свого виступу закликала учасників конференції діяти зараз, а Уряд робить все можливе для створення привабливих умов інвесторам, які хочуть працювати в Україні.

версія для друку