українська російська англійська
Андрій Пивоварський: Розвиток транспортної інфраструктури для забезпечення експорту зернових - одне з головних завдань Міністерства
29.04.2015 | 13:55
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ІНФРАСТРУКТУРИ

У ході панелі «Аграрна політика і реформи» на Міжнародній конференції в підтримку України Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський обговорив з експертами, яку роль розбудова інфраструктури відіграє у реформуванні сільського господарства України і реалізації планів зі збільшення експорту аграрної продукції.

Учасники дискусії погодилися, що аграрний сектор не можна розглядати окремо від логістики та розвитку інфраструктури. «Успішно конкурувати в експорті аграрної продукції з розвинутими державами Україна зможе лише у випадку комплексного підходу до розбудови цих суміжних галузей». Про це заявив директор відділу кредитних операцій у сусідніх країнах Європейського Інвестиційного Банку Хайнц Олберс. 

Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський зазначив, що аби інфраструктура встигала за збільшенням обсягів експорту, Міністерство працює над низкою проектів у залізничній, портовій, річковій та дорожній сферах. Вони стосуються оновлення та модернізації залізничного рухомого складу, розвитку залізничної інфраструктури в припортових зонах та інфраструктури в самих портах. А також комплексної реформи дорожнього господарства. Крім цього, відомство має за мету відновити річки в якості транспортних артерій країни. «Цього року ми плануємо збільшити обсяг вантажів, перевезених внутрішніми водними шляхами. Запровадження цілорічної навігації на Дніпрі та днопоглиблення дозволять збільшити потенціал річок в рази. Це в свою чергу суттєво розширить логістичні можливості для аграрної продукції в Україні і, що важливо, зменшить навантаження на дороги, оскільки вантажний транспорт – одна з ключових причин їх руйнування», - відзначив Андрій Пивоварський.

Також під час обговорення Міністр наголосив на необхідності впровадження автоматичного контролю ваги вантажів на дорогах та  розповів про запуск першого пілотного проекту будівництва концесійної дороги в Україні.

Довідково

Міжнародна конференція на підтримку України відбулася в Києві 28 квітня. Представники Уряду, міжнародного співтовариства та ділових кіл обговорили подальші кроки в реформуванні економіки, в тому числі агропромислового і енергетичного сектору, боротьбі з корупцією. Також в ході конференції були представлені ініціативи з відбудови та відновлення територій, що постраждали від російської агресії, та вирішення проблем внутрішньо переміщених осіб.

 

версія для друку