українська російська англійська
Іноземні інвестиції допоможуть забезпечити українців доступним житлом
29.04.2015 | 16:50
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА

Іноземні інвестиції у житлове будівництво допоможуть створити ефективний механізм забезпечення населення масовим, доступним житлом. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко під час наради з представниками департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону.

Він підкреслив, що інвестиції допоможуть сформувати доступний ринок орендного житла, суттєво скоротити або повністю ліквідувати квартирну чергу та впровадити доступне іпотечне кредитування.

«За останні роки темпи поліпшення житлових умов громадян, що перебувають на квартирному обліку, різко впали. У разі збереження такої ситуації для вирішення житлової проблеми Україні буде потрібно більше 100 років. Тому ми розробили детальний механізм забезпечення населення доступним житлом, реалізувати який ми зможемо вже сьогодні – у разі плідної співпраці з іноземними інвесторами», - зазначив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, формування доступного ринку орендного житла матиме комплексний позитивний ефект для країни.

«По-перше, ми зможемо суттєво скоротити або повністю ліквідувати квартирну чергу. По-друге – отримаємо додаткові податкові надходження до державного бюджету. З кожної інвестованої гривні майже 30 копійок вертатимуться країні у вигляді податків. І, нарешті, активізація будівництва відкриє додаткові робочі місця. За нашими розрахунками, під одного будівельника, задіяного у проекті будівництва орендного житла, мають з’явитися ще 7-8 робочих місць у суміжних галузях», – наголосив Геннадій Зубко.

Нагадаємо, за останні кілька місяців Міністерству регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України вдалося залучити інвестицій на загальну суму 700 млн. євро. З них 500 млн. євро – від Німецького державного банку KfW та 200 млн. євро – від Європейського інвестиційного банку. Отримані кошти будуть залучені для подолання гуманітарної кризи в Україні та відродження регіонів, постраждалих у результаті бойових дій. 

 

версія для друку