українська російська англійська
Біля 30% норм ЄС у сфері транспорту імплементовано до законодавства України
01.05.2015 | 11:24
Прес-служба Міністерства інфраструктури

У Мінінфраструктури підбили підсумки першого півріччя роботи з імплементації норм ЄС до законодавства України у сфері авіаційного, залізничного, автомобільного, морського та річкового транспорту, а також у сфері поштових послуг. Кожен із департаментів відомства відзвітував Групі підтримки України та Представництва ЄС про виконану роботу, сторони обговорили технічні питання і подальші кроки в цьому напрямку.

Зустріч відбулася за участі заступника Міністра з питань європейської інтеграції Оксани Рейтер, заступника Міністра – керівника апарату Володимира Омеляна та представника Групи підтримки України (експерта з питань транспорту) Філіппа Бургель-Верне.

З метою організації роботи щодо імплементації Угоди про асоціацію Міністерством інфраструктури у вересні 2014 року утворено Координаційну раду та 8 робочих груп у відповідних сферах: транспортної політики та інфраструктури, безпеки та перевезення небезпечних вантажів, авіаційного транспорту, автомобільного транспорту та дорожнього господарства, залізничного транспорту, морського та річкового транспорту, поштового зв'язку та туризму.

Наразі робочими групами розроблено та затверджено15 розпоряджень Кабінету Міністрів України, за якими схвалено 45 планів імплементації усіх актів законодавства ЄС відповідно до додатку XXXII Розділу V Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Представник Групи підтримки України з питань транспорту Філіпп Бургель-Верне позитивно оцінив проведену роботу Міністерства з реалізації імплементаційних заходів та висловив сподівання, що робота з імплементації актів законодавства ЄС буде продовжуватись.

У свою чергу, задля підвищення ефективності та кращої організації роботи українських спеціалістів керівництво Міністерства інфраструктури звернулося до представників Групи підтримки України та Представництва ЄС з проханням залучити європейських фахівців до процесу імплементації та запровадити процедуру оцінювання підготовлених відомством проектів законодавчих актів на відповідність нормам ЄС на постійній основі.

Така робота з оцінки, зокрема, передбачена Додатком XVII розділу IV "Торгівля та питання, пов'язані з торгівлею" Угоди  для галузі морського транспорту та поштових послуг.

Європейська сторона пообіцяла розглянути пропозицію Міністерства та підтвердила іі важливість.

Також, українська сторона звернулася з пропозицією запровадити постійний двосторонній діалог з транспортних питань за окремими тематиками.

Сторони обговорили також діючі та майбутні проекти технічної допомоги ЄС.

 

Робота Міністерства з реалізації імплементаційних заходів на 2015 рік

Сфера

Що зроблено?

Для чого?

Автомобільний транспорт та дорожнє господарство

Розроблено Проект Закону України «Про приведення законодавства України у сфері автомобільного транспорту у відповідність з актами Європейського Союзу».

Документ спрямований на вдосконалення законодавчого урегулювання ринку послуг автомобільного транспорту в Україні, задоволення потреб суспільства і економіки у перевезенні пасажирів та вантажів, безпеки перевезень, ефективного споживання ресурсів та зменшення техногенного впливу автомобільних транспортних засобів шляхом адаптації норм законодавства України до норм актів ЄС згідно Угоди про асоціацію Україна – ЄС.

Розроблено Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України (щодо реформування системи державного контролю та регулювання діяльності автомобільного та міського електричного транспорту, вдосконалення діяльності автостанцій, та спрощення умов ведення підприємницької діяльності з надання послуг автомобільного транспорту)».

З метою приведення законодавства України у відповідність до вимог Регламенту щодо змісту Угод про суспільно-важливі послуги, положень в Угодах стосовно критеріїв якості надання суспільно-важливих послуг, положень в Угодах стосовно транспортування інвалідів, компенсаційних виплат перевізникам за суспільно-важливі послуги, публічності компенсаційних виплат.

Залізничний транспорт

За участю європейських спеціалістів в рамках проекту Twinning здійснено аналіз відповідності положенням Директиви Ради № 90/314/ЄЕС проекту нової редакції Закону України «Про залізничний транспорт», розробленого на виконання Державної цільової програми реформування залізничного транспорту на 2010-2019 рр. Наказом Мінінфраструктури утворено Робочу групу з доопрацювання законопроекту. На засіданні Робочої групи розглянуто доопрацьовану з урахуванням зауважень експертів редакцію законопроекту.

Законопроект врегулює правові, організаційні та економічні відносини всіх учасників ринку залізничних перевезень, дозволить створити систему безпеки на залізничному транспорті у відповідності до норм ЄС. А також забезпечить конкурентне середовище для ринку залізничних перевезень.

Триває робота щодо утворення ПАТ «Українська залізниця», розробляється Дорожня карта подальших структурних перетворень Товариства.

Дозволить забезпечити розмежування функцій державного та господарського управління галуззю, стане передумовою структурних перетворень з метою утворення вертикально-інтегрованої системи управління всередині ПАТ «Українська залізниця», тобто утворення філій (а потім – дочірніх підприємств) за видами діяльності (бізнесу).

Спільно з фахівцями ERA ведеться робота в рамках контактної групи з інтероперабельності залізничних систем простору 1520.

Результатом  стане врахування інтересів транспортного «простору 1520 мм» при розробці та перегляді TSI ЄС, а також впровадження технічних норм (основних показників) залізничного транспорту колії 1520 мм, у т.ч. України, в правове та нормативне поле ЄС.

Морський та річковий транспорт

Розроблена та передана на розгляд стороні ЄС детальна дорожня карта з наближення законодавства України до права ЄС у сфері міжнародного морського транспорту, наразі очкуються коментарі європейських партнерів

Статтею 138 Угоди про асоціацію та Додатком 17 передбачено застосування принципів необмеженого доступу до міжнародних морських ринків, наближення законодавства, у тому числі адміністративних, технічних та інших норм у сфері міжнародного морського транспорту з відповідними нормами, прийнятими стороною ЄС.

Завершується підготовка до ратифікації низки конвенцій, зокрема Конвенції Міжнародної організації праці 2006 року про працю в морському судноплавстві

Дозволить створити необхідне підґрунтя для контролю за дотриманням прав українських моряків за кордоном, стане свідченням виконання Україною своїх зобов’язань за Угодою про асоціацію у сфері морського транспорту.

Розроблено проект Закону України «Про внутрішній водний транспорт»,з урахуванням кращих практик та законодавства ЄС

З метою виконання положень угоди ГАТТ/СОТ щодо відкриття внутрішніх водних шляхів України для заходу суден під прапорами іноземних країн.

Проект Закону України «Про ратифікацію Конвенції 2006 року про працю в морському судноплавстві»

 

Проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку із приєднанням до Конвенції 2006 року про працю в морському судноплавстві»

Ратифікація та успішна імплементація конвенції сприятиме підвищенню іміджу України як морської держави, яка виконує міжнародні норми щодо соціального захисту прав моряків.Це також створить необхідне підґрунтя для контролю за дотриманням прав українських моряків за кордоном, стане свідченням виконання Україною своїх зобов’язань за Угодою про асоціацію у сфері морського транспорту.

 

 

версія для друку