українська російська англійська
У МОН проведено міжвідомчу нараду з питань національно-патріотичного виховання
05.05.2015 | 18:47
Прес-служба Міністерства освіти і науки

5 травня 2015 року у Міністерстві освіти і науки України за участю Міністра освіти і науки Сергія Квіта, Міністра молоді та спорту Ігоря Жданова відбулася зустріч представників Головного штабу з підготовки та проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Друра»). Під час заходу обговорено питання системи національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді. 

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки Павло Полянський, голова Всеукраїнського дитячого товариства «Січ» Борис Скребцов, директор МБУ «Центр національного відродження» Тарас Рондзістий, начальник відділу національно-патріотичного виховання Міністерства молоді та спорту України Микола Ляхович, начальник відділу позашкільної освіти, виховної роботи та захисту прав дитини МОН Алла Середницька, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наталія Савченко та інші.

Під час наради Міністр освіти і науки Сергій Квіт підкреслив важливість координації спільної роботи двох Міністерств з питань національно-патріотичного виховання.

Як повідомив Сергій Квіт, сфера відповідальності Міністерства освіти і науки –національне-патріотичне виховання у  школах. «Національне-патріотичне виховання займає значну частину життя учня», - зазначив Міністр.

Міністр підкреслив, що МОН оперативно реагує на потреби та виклики суспільства. Зокрема, до Дня перемоги Міністерство розповсюдило методичні рекомендації в загальні середні навчальні заклади щодо відзначення цієї дати. За словами Сергія Квіта, Міністерством освіти і науки прийнято та обговорено Концепцію національно-патрічного виховання. «На замовлення Міністерства академією педагогічних наук НАН України підготовлено методичні рекомендації щодо плану заходів з реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в школі», - повідомив Міністр.

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов зазначив, що Міністерство молоді та спорту зосередить свою увагу на громадських організаціях національно-патріотичного спрямування та роботі з національними федераціями, які надають допомогу Збройним силам  України.

Ігор Жданов повідомив, що з 2009 року існує міжвідомча Концепція національно-патріотичного виховання  молоді. За словами, Міністра молоді та спорту, цей документ не виконувався попередньої владою, але сьогодні в умовах АТО та розвитку волонтерського руху в Україні питання виховання набуває особливого значення.

Міністр молоді та спорту повідомив, що обговорив ідею залучення до національно-патріотичного виховання Українського інституту національної пам’яті. На думку Міністра, ця установа повинна стати ідеологом цього процесу.

За словами Міністра Ігоря Жданова, 27-28 травня 2015 року Міністерство молоді та спорту проведе виїзну нараду, присвячену питанням національно-патріотичному виховання, що відбудеться в Каневі Черкаської області.  На цю нараду запрошені громадські організації, представники обласних адміністрацій та представники Міністерств.

Ігор Жданов також наголосив на тому, що Міністерство молоді та спорту підтримуватиме проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Друра»).

Директор МБУ «Центр національного відродження» Тарас Рондзістий повідомив, що у державі відбувається процес формування єдиної системи національно-патріотичного виховання молоді. Зокрема, при Міністерствах створюються комітети з національно-патріотичного виховання, але ідеологія  системи виховання повинна розроблятися Українським інститутом національної пам’яті.

Він також висловив побажання надати постійного офіційного статусу  всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Друра»). На думку Тараса Рондзістого, необхідно також зосередитися на інших формах та методах патріотичного виховання, бо потрібно створювати конкуренцію та звертати увагу на якість заходів. Для цього, за його словами,  потрібно створити загальнодержавну комплексну програму з національно-патріотичного виховання та визначити орган управління нею. Директор МБУ «Центр національного відродження» також підтримав ідею Міністра освіти і науки Сергія Квіта щодо реорганізації та упорядкування Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді як опорного пункту з національно-патріотичного виховання. 

Голова Всеукраїнського дитячого товариства «Січ» Борис Скребцов зазначив, що сьогодні у Міністерстві молоді та спорту України погоджується робоча група з національно-патріотичного виховання, до складу якої увійдуть фахівці з Міністерства культури України, Міністерства оборони України, Міністерства освіти і науки України, Державної служби надзвичайних ситуацій. Як він повідомив, цією робочою групою будуть розроблені критерії методів виховання. «Ми пропонуватимемо критерії роботи цієї групи проваджувати і у Міністерствах», - підкреслив Голова Всеукраїнського дитячого товариства.

У свою чергу, директор Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Наталія Савченко розповіла про методичний та нормативно-правовий супровід та підготовку Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Друра»). Вона також нагадала, що цього року ІІІ етап гри відбуватиметься в у вигляді таборування у Сумській, Чернігівській та Полтавській областях. На думку, Наталії Савченко, щоб  поліпшити систему національно-патріотичного виховання необхідно створити науково-методичну установу з виховної роботи, до роботи якої залучити теоретиків і практиків.

версія для друку