українська російська англійська
Міністри закордонних справ України та Італії провели переговори
06.05.2015 | 11:53
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів переговори з Міністром закордонних справ Італійської Республіки Паоло Джентілоні, який перебуває з візитом в Україні.

У ході зустрічі сторони наголосили на необхідності повного виконання Мінських домовленостей з метою врегулювання ситуації на Сході України. У цьому зв’язку італійська сторона наголосила на своїй незмінній підтримці державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Сторони обговорили хід реалізації структурних реформ в Україні, висловивши обопільне переконання, що реформована Україна є важливою для ЄС. Італія підтвердила свою рішучість дотримуватися єдиної позиції ЄС у проведенні санкційної політики щодо Російської Федерації.

Міністри обговорили перспективи ратифікації найближчим часом Угоди про асоціацію між Україною та ЄС італійським парламентом та можливі напрями двосторонньої взаємодії з метою її імплементації.

Глави зовнішньополітичних відомств домовилися найближчими місяцями провести у Києві VIII засідання Українсько-Італійської Ради з економічного, промислового і фінансового співробітництва, співголовами якої вони є.

Домовлено, що пріоритетними питаннями двосторонніх відносин, які обговорюватимуться під час засідання Ради, будуть взаємодія у галузі енергоефективності, сільського господарства, фінансів, розвитку регіонального співробітництва, малого та середнього підприємництва.

Міністр Джентілоні відзначив, що Україна є стратегічним партнером Італії у сфері енергетики, і висловив підтримку розвитку практичного співробітництва між українськими та італійськими компаніями у цій сфері.

версія для друку