українська російська англійська
Уперше 8 і 9 травня в Україні відзначатиметься із новим змістом, у новий спосіб і у новому форматі, - В'ячеслав Кириленко
06.05.2015 | 13:43
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури В’ячеслав Кириленко на брифінгу в Будинку Уряду розповів про формат відзначення Дня пам’яті та примирення та 70-ї річниці Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

«У поточному році вперше 8 і 9 травня в Україні відзначаються з новим змістом, у новий спосіб і у новому форматі», - підкреслив В’ячеслав Кириленко. Він додав, що це пов’язано із тим, що суспільство саме запропонувало зовсім нову парадигму відзначення цих пам’ятних дат.

Віце-прем’єр-міністр нагадав, що Парламент ухвалив ряд законопроектів, які, зокрема, стосувалися пам’яті перемоги у Другій світовій війні, були прийняті відповідні урядові рішення та Указ Президента: «Усі ці рішення лягли в основу цих заходів, які матимуть місце 8 і 9 травня».

Як наголосив В’ячеслав Кириленко, Україна приєдналася до загальновизнаного європейського символу відзначення цих днів – червоного маку. «Цей символ стає в Україні дедалі пізнаваним і популярним. Це знак у пам'ять всіх загиблих у Другій світовій війні, це знак у пам'ять перемоги над страшною нацистською чумою у Другій світовій війні. І гасло цьогорічних пам’ятних заходів – «1939-1945 рок. Пам’ятаємо. Перемагаємо», -  зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Крім того, В’ячеслав Кириленко підкреслив, що цього року відзначення 8 травня розпочнеться відкриттям виставки в Національному музеї історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років «Родинна пам'ять про війну: Збережено», яке відбудеться за участю перших осіб. В онову цієї експозиції будуть покладені сімейні хроніки ветеранів, учасників, загиблих у Другій світовій війні. Відвідувачам виставки буде запропоновано понад тисячу нових експонатів, які є сімейними раритетами. «Це буде виставка, яка насамперед вказуватиме на людський вимір, на масштаби людської трагедії під час жахливих років Другої світової війни», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Крім того, 8 травня вперше в Україні проходитиме акція «Перша хвилина миру», яка розпочнеться о 22:00, і завершиться о 23:01 – саме 23:01 8 травня 1945 року було припинено вогонь і встановлено мир на всій території Європи. У цей час у прямому ефірі транслюватиметься концертно-мистецька пам’ятна акція, яка відбуватиметься на території Національного музею історії ВВВ за участю провідних українських музичних та драматичних колективів, бійців і ветеранів АТО.

Заходи продовжаться 9 травня. У цей день проходитиме державно-протокольна і церемоніальна частина. Зокрема, відбудеться покладання квітів до могили Невідомого солдата та Вічного вогню у Парку Вічної Слави. У цей день також проходитимуть пам’ятні заходи і на території Національного музею історії війни.

Разом з цим між 11:15 до 12:05 відбудеться Марш миру, маршрут якого пролягатиме від Обеліска, що у Парку Вічної Слави, до Національного музею історії війни, у якому братимуть участь військові духові оркестри з ряду країн. Завершиться Марш миру парадом військових духових оркестрів. Перед цим Президент України приведе до присяги курсантів.

За словами Віце-прем’єр-міністра, пам’ятні заходи відбудуться не лише у столиці, а й на території всієї України. Відповідні методичні пропозиції розіслані в регіони по системі Міністерства культури та Міністерства освіти та науки.

«Окремим пунктом відзначення пам’ятних днів цього року буде демонстрація прямого зв’язку між справою воїнів, які загинули за суверенітет і перемогу під час Другої світової війни, і справою воїнів АТО, які зараз захищають територіальну цілісність і державний суверенітет України на Сході, - наголосив В’ячеслав Кириленко. - У заходах 8 і 9 травня широко залучатимуться бійці АТО. Ми будемо проводити прямі паралелі між перемогою у тодішній нав’язаній нам війні і необхідності перемоги у теперішній також нав’язаній нам війні. Оскільки події 70-літньої давнини повинні бути пам’яттю і пересторогою як для теперішніх українців, так і для майбутніх поколінь, щоб жахи Другої світової війни ніколи більше не повторилися як на території України, так і на території будь-якої іншої вільної країни світу».

 

 

 

версія для друку