українська російська англійська
Міноборони: За результатами перевірок Служби внутрішнього аудиту попереджено втрат та збитків на 198,3 млн. грн.
06.05.2015 | 14:07
Прес-служба Міністерства оборони

У січні – квітні 2015 року Службою внутрішнього аудиту проведено 158 виїзних контрольних заходів. За підсумками операційних аудитів та попереднього моніторингу ризикових операцій, що здійснюються як на централізованому рівні, так і безпосередньо у військах, попереджено втрат та збитків на суму 198,3 млн. грн., а також надано 499 рекомендацій та застережень на суму понад 4,1 млрд. грн. На цьому сьогодні, 6 травня, наголосила на брифінгу у Центральному будинку офіцерів ЗС України директор Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Марина Бариніна.

За її словами, у 62 підконтрольних суб’єктах виявлено порушень, що призвели до втрат та збитків на суму 382,85 млн. грн. Відшкодовано 36,55 млн. гривень. Порушень фінансово-бюджетної дисципліни, бюджетного законодавства, що на час проведення аудиту не призвели до втрат чи збитків, виявлено на суму 1373,8 млн. грн., усунуто на 977,4 млн. грн., попереджено незаконні витрати та втрати майна на 1,3 млн. гривень.  Виявлено 272 факти нефінансових порушень, усунуто 147.

«Основна сума виникла за результатами опрацювання спільно з військовими представництвами розрахунково-калькуляційних матеріалів на ремонт авіаційної та бронетанкової техніки. Крім того, за результатами попереднього моніторингу підтверджуючих документів для виплат окремих видів грошового забезпечення за виконання завдань в зоні проведення антитерористичної операції надано рекомендації на понад 10 млн. гривень», – повідомила Марина Бариніна.

Як пояснила директор Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України, операційний аудит полягає у здійсненні внутрішніми аудиторами оцінки проектів управлінських рішень щодо ризикових операцій перед прийняттям таких рішень та моніторингу їх виконання. До ризикових операцій віднесено внесення змін до річного плану закупівель, визначення очікуваної вартості предметів закупівель, укладання договорів (контрактів, угод) на закупівлю товарів (робіт, послуг) та додаткових угод (змін) до них, укладання договорів оренди майна, інші управлінські рішення щодо управління державними фінансовими та майновими ресурсами.

 

 

версія для друку