українська російська англійська
"Не згасне пам'ять у віках!" - в Одесі відбулася військово-наукова конференція
07.05.2015 | 13:04
Прес-служба Міністерства оборони

З нагоди відзначення 70 річниці Перемоги над нацизмом в Європі, в Одесі, у приміщенні 59-го Будинку офіцерів, відбулася військово-наукова конференція «Не згасне пам’ять у віках!».

У заході взяли участь ветерани Другої світової війни, представники громадських організацій Одещини, а також військовослужбовці ЗС України та учні місцевих середніх загальноосвітніх шкіл.

Як зазначив голова Одеської міської ради ветеранів генерал-лейтенант у відставці В’ячеслав Добровольський, головна мета конференції полягає в увічненні пам’яті про солдатів-визволителів України та країн Європи. Про тих, хто упродовж трагічних і доленосних сорокових років минулого століття виявляв героїзм і мужність та у жорсткій битві з фашистськими загарбниками переміг підступного ворога.

Перед молоддю виступали ветерани Другої Світової війни та військової служби. В їхніх доповідях були й стратегічний малюнок оперативної бойової обстановки, яка виникла в червні 1941 року, і досягнення фронтів під час наступальних операцій проти фашистських загарбників, і спогади про визволення України та переможне взяття Берліна в травні 1945-го.

«На щастя, й сьогодні в нашому строю є ті, хто пройшов вогняними шляхами тієї найкривавішої в історії людства війни та зі зброєю в руках та впродовж довгих чотирьох років бився за кожну ділянку рідної землі. Кожен із них заслуговує на шану й повагу. Беріть із них приклад у всьому, наше молоде покоління. Виховуйтеся по їхніх вчинках та будьте справжніми патріотами своєї країни», – підкреслив у своєму виступі голова Одеської міської ради ветеранів генерал-лейтенант у відставці В’ячеслав Добровольський.

Також в ході конференції слова вдячності й привітання від військових моряків на адресу воїнів-переможців висловив заступник командувача ВМС ЗС України по роботі з особовим складом капітан 1 рангу Андрій Урсол. А юні одесити, дякуючи фронтовикам-орденоносцям, продекламували вірші й пісні.

Окрім цього, під час військово-наукової конференції відбулася презентація книги «Героїчна оборона Одеси», авторами якої стали співробітники місцевого Військово-історичного музею на чолі із колишньою завідувачкою цієї установи ветераном Другої Світової війни, учасником героїчної оборони Одеси та Севастополя Валентиною Іванівною Лучинкіною.

Розповідаючи про зміст книги ветеран підкреслила, що вона написана доступною для сприйняття кожним мовою, на основі наявних фондових матеріалів, зібраних впродовж останніх понад 20 років.

«Ця книга – методичний посібник для учнів. Вона присвячена подвигам воїнів частин і з’єднань Приморської армії, моряків, народних ополченців і пересічних жителів Одеси у важки місяці оборони міста влітку-восени 1941 року. Сподіваюсь, що її вихід у світ допоможе хлопцям і дівчатам краще осмислити та подумки пережити перебіг трагічних подій, що мали місце на нашій землі 70 років тому. А також добре усвідомити завдяки чому, якій силі духу їхні героїчні попередники обороняли та визволили від фашистських загарбників і місто-герой Одесу, і принесли свободу народам багатьох країн Європи», – наголосила ветеран війни Валентина Лучинкінатерства оборони

версія для друку