українська російська англійська
Міноборони: Ремонтні роботи літака Іл-76 були завершені за добу до отримання дозволу на посадку в Катманду
07.05.2015 | 15:00
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

Літак був готовий до здійснення польоту, а заміна деталі, що вийшла з ладу, ніяк не вплинула на затримку вильоту із Делі. Про це під час брифінгу заявив тимчасово виконуючий обов'язки командувача Повітряних Сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Дроздов.

Нагадаємо, сьогодні вранці закінчилася операція з евакуації українських громадян із зони стихійного лиха в Непалі.

«На час вильоту зазначений літак був технічно справний, на ньому у 2014 році виконано ремонт планеру та систем літака», – зазначив генерал-лейтенант Сергій Дроздов.

При підльоті до проміжного пункту маршруту (м. Делі) екіпаж помітив незначні відхилення в роботі одного із 4-х двигунів. Попри це, посадку в міжнародному аеропорту Делі було виконано в штатному режимі. Після виконання наземної перевірки було визначено відхилення в роботі паливної системи двигуна (насос регулятор НР-30КП).

Зважаючи на особливості повітряного руху в даному регіоні (великої черги на посадку літаків – близько двох сотень у черзі у отриманні дозволів на посадку), дозвіл на переліт до кінцевого пункту маршруту – аеропорту Катманду передбачалося отримати не раніше 3 травня 2015 року.

У той же час (під час стоянки в аеропорту Делі та очікуючи дипломатичного дозволу на переліт до Катманду) екіпажем виконувалися заходи з відновлення справності систем літака. Для цього за допомогою дипломатичної пошти було доставлено потрібний агрегат (насос регулятор НР-30КП).

Відповідно до вимог експлуатаційної документації силами технічного персоналу літака були успішно проведені регламентні роботи двигуна, здійснено перевірку параметрів його роботи для виконання подальших польотів.

Фактично, станом на 4 травня системи літака Іл-76 були повністю справні, літак та екіпаж були готові до виконання визначених керівництвом операції завдань.

А тривале очікування пов’язане з перевантаженням аеропорту в столиці Непалу, - з п’яти злітно-посадкових смуг якого, справна лише одна.

Також для виконання польотів потрібно було отримати дипломатичний дозвіл, внаслідок чого час вильотів постійно корегувався.

Долетівши до місця призначення – Катманду, очікуючи черги на посадку, літак протягом 30 хвилин перебував у повітрі над аеропортом. Пізніше ще понад трьох годин очікував черги на вирулювання для посадки. Загалом в аеропорту Катаманду Іл-76 пробув понад 8 годин при запланованому часі – 1 година.

Окрім того, екіпаж літака неодноразово отримував повідомлення про неможливість здійснювати польоти, у зв’язку з обмеженням тоннажу при посадці на злітно-посадкові смуги Непалу. Проблеми також існували з дозаправкою літака в Катманду, який на той час був зруйнований, відповідно дозаправку провести було неможливо.

При вирулюванні в аеропорту Катманду через поганий стан злітно-посадкової смуги було пошкоджено одну із шин шасі, яку силами екіпажу протягом однієї години замінено в аеропорту Делі.

«Слід зазначити, що польоти проходили у складних умовах високогір’я, посадку літака доводилося здійснювати на злітно-посадкові смуги, які були пошкоджені під час землетрусу, - наголосив генерал-лейтенант Сергій Дроздов. - Не кожен екіпаж міг би справитись із такими складними завданнями. Проте, попри форс-мажорні ситуації, і саме завдяки фаховій підготовці пілотів, професійним діям інженерно-технічного складу літака Повітряних Сил Збройних Сил України визначені завдання були виконанні повністю, без позаштатних ситуацій.

 

 

версія для друку