українська російська англійська
Павло Розенко: Система професійних пенсій стане першим кроком до накопичувальної системи
07.05.2015 | 19:13
Прес-служба Міністерства соціальної політики

За умови ухвалення Верховною Радою внесеного Урядом 30 квітня пакету із чотирьох законопроектів, з 1 січня 2016 року в рамках солідарної пенсійної системи в Україні почне діяти професійна пенсійна програма. Її робота стане першим кроком до запровадження другого, накопичувального рівня пенсійного забезпечення і дасть змогу відпрацювати механізм другого рівня пенсійного забезпечення. Про це в ефірі телеканалу „Рада” повідомив Міністр соціальної політики України Павло Розенко.

„Ми пропонуємо, щоб з 1 січня 2016 року, одночасно із скасуванням всіх привілеїв при нарахуванні пенсій, запрацювала система професійних пенсій, - повідомив Міністр. – Для низки пільгових категорій за фаховою ознакою буде запроваджено накопичувальний принцип. Таким чином, ми на практиці відпрацюємо механізм накопичувального рівня пенсійної системи, який має бути введений з 1 січня 2017 року”.

При цьому Павло Розенко звернувся до народних депутатів України з проханням „попри те, що запуск пенсійної реформи планується з 2017 року, не відкладати реформування” і ухвалити поданий Урядом пакет законопроектів.

„Потрібно, щоб Верховна Рада дала позитивний сигнал економіці, інвесторам і нашим громадянам, щоб ми отримали час на відпрацювання всіх механізмів, у тому числі в питанні захисту коштів, які будуть акумульовані у накопичувальній системі”, - наголосив Міністр.

При цьому він підкреслив: „Принципово те, що держава бере на себе зобов’язання із збереження і примноження пенсійних внесків громадян. Накопичувальний пенсійний фонд перебуватиме під контролем державних органів, на публічних конкурсах обиратимуться компанії з управління коштами. Здійснюватиметься постійний моніторинг ефективності і безризиковості вкладення фінансового ресурсу”.

Контроль за діяльністю Накопичувального пенсійного фонду і недержавних пенсійних фондів, за повідомленням Міністра, Уряд пропонує покласти на один державний орган, консолідувавши для цього функції кількох існуючих державних комісій.

 

версія для друку