українська російська англійська
Павло Клімкін прийняв Міністра закордонних справ Королівства Норвегія Борге Бренде
12.05.2015 | 13:47
Прес-служба Міністерства закордонних справ

12 травня Міністр закордонних справ України Павло Клімкін прийняв Міністра закордонних справ Королівства Норвегія Борге Бренде, який перебуває в Україні з візитом.

«Норвегія залишається партнером України і рішуче засуджує будь-яке порушення РФ міжнародного права», - головний сигнал глави МЗС Норвегії. У ході переговорів керівників зовнішньополітичних відомств акцентувалося на важливості дотримання Москвою та підтримуваних нею терористами Мінських домовленостей. Норвегія в черговий раз підтвердила підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, готовність надавати гуманітарну допомогу вимушеним переселенцям, а також фінансову допомогу реформам, що реалізуються в Україні.

Павло Клімкін подякував Борге Бренде за рішення виділити додаткову фінансову допомогу в обсязі 5 млн. євро на потреби внутрішньо переміщених осіб, а також за заплановану допомогу в обсязі 35 млн. євро на 2015 рік.

Міністри закордонних справ України та Норвегії відкрили у Дипломатичній академії України роботу круглого столу на тему: «Міжнародна практика з питань гуманітарного сприяння».

Сторонами погоджено, що незабаром буде підписано Угоду про підтримку державного бюджету України, у рамках якої Уряд Норвегії надаватиме 100 млн. норвезьких крон для підтримки державного бюджету України, а також обговорено перспективи інвестиційної співпраці.

 

 

версія для друку