українська російська англійська
Заява Міністерства фінансів щодо дефолту "Укрзалізниці" по внутрішніх зобов'язаннях
12.05.2015 | 19:18
Прес-служба Міністерства фінансів

Міністерство фінансів підкреслює, що сьогоднішнє оголошення Державною адміністрацією залізничного транспорту України («Укрзалізниця») дефолту по її внутрішніх боргових зобов’язаннях свідчить про серйозність ситуації у компанії.

"Укрзалізниця" проведе реструктуризацію свого приватного боргу, включаючи єврооблігації обсягом $500 млн, що включені до загального процесу реструктуризації боргу у рамках програми, що має підтримку МВФ.

Важливо відзначити, що «Укрзалізниця» оголосила  дефолт по внутрішньому боргу, який не є частиною боргової операції, погодженої у рамках програми МВФ. В той же час, цей дефолт демонструє макроекономічні виклики, що стоять перед Україною, та потребу в успішному досягненні угоди щодо боргової операції, що також відповідає домовленостям України з МВФ.

Поточний технічний дефолт «Укрзалізниці» не вплине на її зобов’язання перед державними банками «Укрексімбанк» та «Ощадбанк». І хоча в майбутньому деякі зобов’язання перед Ощадбанком мають бути включені в процес реструктуризації, це не створить матеріальних проблем для банку через невеликий обсяг боргу "Укрзалізниці" перед ним.

Проведення реструктуризації боргу залишається однією з найважливіших фінансових цілей України. Проведення реструктуризації є умовою програми МВФ Механізм Розширеного Фінансування (Extended Fund Facility - EFF) і має на меті забезпечення стійкості українського боргу у середньостроковій перспективі.

 

 

версія для друку