українська російська англійська
Ігор Жданов на засіданні профільного комітету Верховної Ради представив зміни до закону "Про фізичну культуру і спорт"
13.05.2015 | 15:26
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Міністерство молоді та спорту України пропонує передати повноваження щодо затвердження правил проведення спортивних змагань - всеукраїнським спортивним федераціям. Про це повідомив Міністр молоді та спорту Ігор Жданов 12 травня в ході засідання Комітету ВР з питань сім`ї. молоді, спорту та туризму, представляючи зміни в проект закону про внесення змін до статті 40 Закону України «Про фізичну культуру і спорт» (щодо скорочення контролюючих функцій державних органів) № 2568.

Законопроект був включений до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради. Згідно із законопроектом передбачається, що спортивні змагання на території України будуть проводитися за правилами, які використовуються міжнародними спортивними федераціями з видів спорту, визнаних в Україні.

Виключне право на переклад і тиражування цих правил державною мовою, їх офіційний коментар має всеукраїнська спортивна федерація, яка є членом міжнародної спортивної федерації. У разі відсутності міжнародної спортивної федерації з виду спорту, визнаного в Україні, спортивні змагання на території України будуть проводитися за правилами всеукраїнської спортивної федерації.

«Зараз обов'язковою умовою є затвердження правил спортивних змагань нашим Міністерством. Це є втручанням в діяльність громадських організацій, якими є національні спортивні федерації. Існує кілька резолюцій Генеральної асамблеї ООН, які були прийняті на 69-й черговій асамблеї по незалежності та автономії спорту. Спрощення процедури затвердження правил спортивних змагань - забезпечить невтручання державних органів у діяльність спортивних федерацій. Ухвалення цього законопроекту також забезпечить приведення нормативно-правових актів України у сфері фізичної культури і спорту у відповідність із міжнародними олімпійськими та європейськими стандартами і хартіями», - зазначив Ігор Жданов.

 

версія для друку