українська російська англійська
Відбулася нарада з питань розвитку кіно-, театральної освіти
13.05.2015 | 17:33
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ

13 травня під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка у Київському національному університеті театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого відбулася нарада з питань розвитку кіно-, театральної освіти. Віце-прем’єр запевнив, що в цілому специфіка освіти у мистецьких вищих навчальних закладах буде збережена.

Під час наради було обговорено стан мистецької освіти та необхідність збереження специфіки стандартів навчання у профільних навчальних закладах; проблеми фінансування профільних навчальних закладів та створення сучасних  умов для навчання, надання державної підтримки для студентських кіно- та театральних проектів, створення можливостей для працевлаштування випускників за спеціальністю та проходження практики у провідних державних кіноінституціях. Також під час наради йшлося про майнові та фінансові умови діяльності Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. Карпенка-Карого та матеріально-технічну базу університету.

За словами В’ячеслава Кириленка, Кабінет Міністрів приділяє особливу увагу розвитку українського кіновиробництва. Відповідно, і умови, в яких здобувають профільну освіту майбутні українські кінематографісти, перебувають у фокусі урядової уваги. Університет ім. І. Карпенка-Карого є провідним закладом, який має традиції та може пишатися поколіннями своїх випускників. «Цей університет і надалі повинен виконувати цю роль флагмана кіно-, театральної освіти», - сказав В’ячеслав Кириленко.

Питання розвитку університету будуть винесені на нараду за участю представників київської міської влади та Міністерства освіти і науки, яка відбудеться ближчим часом.

З метою збільшення можливостей для практичного навчання та стажування студентів, за дорученням Віце-прем’єра, усі культурні заклади Міністерства культури безкоштовно надаватимуть свої приміщення та території для зйомок студентських кіноробіт.

У нараді взяли участь ректор університету імені І. Карпенка-Карого Олексій Безгін, голова Держагенства з питань кіно Пилип Іллєнко, генеральний директор Національної кіностудії імені О. Довженка Олесь Янчук, гендиректор–художній керівник  Національного академічного театру російської драми імені Лесі Українки  Михайло Резнікович, актори Богдан Бенюк, Раїса Недашківська, Ольга Сумська, кінорежисер Олександр Санін та інші діячі кіно і театрального мистецтва. На нараду також були запрошені заступник голови КМДА Михайло Радуцький, директор департаменту  культури КМДА Діана Попова, представники Міністерства фінансів, Фонду державного майна.

Довідково

Сьогодні в Україні підготовку фахівців за спеціальностями «Кіно-, телемистецтво» і «Театральне мистецтво» та освітньо-кваліфікаційними рівнями «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст», здійснюють 36 вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації державної та приватної форм власності. Серед них у сфері управління Мінкультури ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації:

Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого;

Харківський національний університет мистецтв імені  І. П. Котляревського;

Київський національний університет культури і мистецтв, Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв;

Національна музична академія України імені П. І. Чайковського;

Харківська державна академія культури;

Луганська державна академія культури і мистецтв.

Провідним навчальним закладом з підготовки фахівців є Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого, який перебуває у сфері управління Міністерства культури України. Головним завданням університету є здійснення освітньої діяльності за напрямом «Мистецтво», спеціальностями «Театральне мистецтво» та «Кіно-, телемистецство». До складу університету входять факультет театрального мистецтва, Інститут екранних мистецтв та загально університетські базові структурні підрозділи.

У закладі навчається 1828 студентів, з них 914 на денній формі навчання (601 – за державним замовленням, 313 – за контрактом), 571 – на заочній формі навчання (261 – за державним замовленням,  310 – за контрактом) та 62 – на вечірній формі навчання (31 – за державним замовленням, 31 – за контрактом).

 

версія для друку