українська російська англійська
МВС: Після повернення бійців зі Сходу їхні права захищатиме Союз учасників АТО
14.05.2015 | 09:20
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У планах засновників Союзу – лобіювання на державному рівні інтересів учасників антитерористичної операції на Сході України, їх психологічна підтримка, координація волонтерського руху. Презентація новоствореної організації відбулася 13 травня у Києві.

В Українському домі відбулася презентація Всеукраїнської громадської організації «Союз учасників АТО». В урочистостях взяли участь бійці батальйонів міліції особливого призначення та Національної гвардії.

За словами заступника глави МВС України Сергія Ярового, члени створеної при МВС комісії при розгляді питання присвоєння правоохоронцям статусу учасників АТО детально вивчають кожну справу, всі обставини перебування бійців на Донбасі. На сьогоднішньому зібранні були озвучені питання координації діяльності між силовими структурами. Питань накопилося дуже багато, у тому числі – працевлаштування бійців, отримання ними статусу учасника бойових дій тощо.

«Тому мета нашої організації – зробити все від нас залежне, щоб забезпечити учасників бойових дій усім необхідним та вирішити найближчим часом певні соціальні питання», – зазначив заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

Ініціатори створення Союзу планують організувати реабілітацію та адаптацію бійців, які повертаються з передової, відкрити для них соціальні магазини та аптеки, а також запровадити систему знижок у різних сферах послуг.  Крім того, серед основних завдань – лобіювання на державному рівні пільг і статусу учасників антитерористичної операції, допомога сім’ям загиблих.

Народний депутат України Євген Дейдей, який є засновником Союзу, зазначив,  що основним завданням новоствореної ВГО є захист прав та інтересів бійців-учасників АТО. Головними напрямами роботи організації стануть координація волонтерської діяльності, створення єдиної бази учасників АТО, надання їм юридичної допомоги та психологічної консультації.

Вступити до Союзу учасників АТО зможуть не лише міліціонери та нацгвардійці, але й військовослужбовці Збройних Сил України, які брали участь в АТО.

«Ми не розділяємо, чи це міліціонер, чи військовослужбовець Збройних Сил України або Нацгвардії. Ми раді бачити в нашому Союзі ту людину, яка пройшла АТО, яка там воювала і виконала свій обов‘язок перед Батьківщиною»,   зазначив Євген Дейдей.

версія для друку