українська російська англійська
Піротехніки ДСНС продовжують розміновувати звільнені території Донбасу
15.05.2015 | 10:15
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

У зв’язку з бойовими діями на Сході України піротехнічні підрозділи ДСНС щоденно проводять роботи з розмінування територій та знищення боєприпасів.

На звільнених територіях Донбасу піротехніки ДСНС працюють у тісній взаємодії з ремонтними бригадами, обстежуючи на наявність боєприпасів території, де проводяться аварійно-ремонтні роботи.

Впродовж тижня у Донецькій області нашими підрозділами було обстежено 33,2 гектари території. Під час обстеження територій міст Краматорськ, Слов’янськ, Маріуполь та сіл Селезнівка, Семенівка, Сидорове, Богородичне, Маяки, Долина, Високо-Іванівка, Райгород Слов’янського району та міста Краматорськ і у селах Кодимо Артемівського району, Михайлівка, Некременне Олександрівського району, Крива Лука Красноліманського району, Кордімівка Костянтинівського району  піротехніки виявили та вилучили 76 одиниць вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, під час обстеження території ПАТ «Тореласт» та ТОВ «Руссоль» м. Слов’янськ було виявлено та вилучено 2 вибухонебезпечних предмети.

Окрім цього, під час обстеження територій села Кодимо Артемівського району піротехнічним підрозділом ДСНС України виявлено та вилучено найбільшу протягом тижня кількість вибухонебезпечних предметів - 63 одиниці боєприпасів.

У Луганській області впродовж тижня перевірено 37,6 га території. Під час обстеження було виявлено та знешкоджено 105 вибухонебезпечних предметів.

Зокрема, піротехніки ДСНС виявили і вилучили найбільшу кількість на  територіях міст Станічно-Луганське – 66 одиниць та Сєверодонецька – 61 одиницю боєприпасів. Окрім цього, впродовж тижня було перевірено на наявність та вилучено ВНП у таких населених пунктах Луганщини як  Побєда, Дмитрівка, Лисичанськ, Трьохізбинка, Маньки.

Таким чином, лише за останній тиждень на території (65,6 га) Луганської і Донецької областей було вилучено та знешкоджено 181 вибухонебезпечний предмет, з яких артилерійських снарядів – 37 одиниць, мінометних мін – 19 одиниць, бойових гранат та мін – 24 одиниці, реактивних боєприпасів – 16 та інших вибухонебезпечних предметів - 96.

З 6 липня 2014 року на звільнених територіях Донбасу піротехнічними підрозділами ДСНС України виявлено, вилучено та знешкоджено 35 тис. 849 вибухонебезпечних предметів, з яких 5 тис. 793 артилерійських снаряди, 3 тис. 010 мінометних мін, 3 тис. 542 бойові гранати та міни, 778 реактивних боєприпасів та 22 тис. 726 інших вибухонебезпечних предметів.

 

версія для друку