українська російська англійська
Павло Клімкін взяв участь у зустрічі в форматі "Україна - Група друзів України в ЄС" у Брюсселі
18.05.2015 | 15:13
Прес-служба Міністерства закордонних справ

У рамках робочого візиту до Брюсселя Міністр закордонних справ України Павло Клімкін взяв участь у зустрічі в форматі «Україна - Група друзів України в ЄС» на рівні глав зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу, яка була організована за підтримки керівників зовнішньополітичних відомств Данії, Польщі та Швеції.

Основна увага була сфокусована на подіях на Сході України та шляхах підтримки ЄС у контексті стабілізації ситуації в регіоні. У цьому зв’язку було обговорено підсумки візиту в Україну цивільної оціночної місії, яка була направлена відповідно до домовленостей саміту Україна-ЄС.

У рамках заходу сторони обговорили підготовку до саміту Східного партнерства у Ризі 21-22 травня ц.р. Міністр закордонних справ України відзначив, що вагомим елементом підтримки з боку ЄС стане визначення на саміті чітких часових рамок скасування віз для короткострокових поїздок українських громадян. Міністр також наголосив, що Україна очікує більш рішучої позиції ЄС щодо визнання європейської перспективи тих держав Східного партнерства, які підписали угоди про асоціацію та обрали європейський шлях свого розвитку.

Глави зовнішньополітичних відомств країн ЄС привітали наміри України та ЄС щодо започаткування тимчасової імплементації поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, починаючи з 1 січня 2016 року.

Крім того, Міністр закликав держави-члени ЄС завершити процес ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

 

версія для друку