українська російська англійська
Міністерство фінансів сподівається, що буде знайдено правильне спільне рішення з міжнародними комерційними кредиторами України
19.05.2015 | 19:52
Прес-служба Міністерства фінансів

Міністерство фінансів України вітає сьогоднішнє голосування у Раді, що дає повноваження Уряду України приймати рішення про призупинення виплати державного і гарантованого державою боргу міжнародним приватним кредиторам. Про це йдеться в заяві Міністерства фінансів щодо прийняття відповідних законів.

  За погодженням із МВФ, Уряд України почав переговори з міжнародними кредиторами в рамках операцій по обслуговуванню боргу з метою досягнення трьох наступних цілей:

- Заощадити $15.3 млрд. при фінансуванні державного сектору протягом чотирьохрічної програми з МВФ;

- Досягти того, щоб співвідношення державного і гарантованого державою боргу до ВВП було нижче 71% від ВВП до 2020 року;

- Утримувати потреби у фінансуванні валового бюджету в середньому на рівні 10% ВВП у 2019-2025 рр.; максимум 12% ВВП за кожний рік.

Для досягнення цих цілей реструктуризація боргу України повинна включати поєднання продовження терміну погашення, зниження купонних виплат та списання частини основної суми боргу.

Міністерство фінансів сподівається, що правильне спільне рішення буде знайдено з міжнародними комерційними кредиторами України та відповідні умови реструктуризації будуть погоджені якомога швидше. В іншому випадку, з метою захисту інтересів українського народу, Уряду, можливо, доведеться призупинити виплати з державного та гарантованого державою боргу міжнародним кредиторам.

Прийнятий сьогодні Закон про мораторій дає Уряду України повноваження призупинити платежі за певними зовнішніми суверенними і гарантованими державою боргами. Цей закон демонструє рівень складного фінансового становища та необхідність швидко встановити правила функціонування боргу, що відповідає трьом цілям, закладеним у програми розширеного кредитування з МВФ. Будь-який мораторій, оголошений відповідно до рішення Уряду України за новим законом, у майбутньому не вплине ні на наші внутрішні, державні банки, ні на зобов’язання української державної залізниці.

 

версія для друку