українська російська англійська
Уряд інтенсивно співпрацює з громадськими активістами та організаціями в процесі відкриття даних
20.05.2015 | 18:10
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

У Кабінеті Міністрів України створена і вже працює робоча група, яка відповідає за практичне запровадження системи відкритих даних в Україні, в тому числі і щодо використання публічних коштів. Про це на брифінгу повідомив радник Прем’єр-міністра України Денис Гурський.

За його словами, дана група складається з представників різних міністерств та громадськості. «Я можу сказати, що це дуже позитивна і молода команда. Ці люди самі хочуть відкривати дані», - підкреслив він.

Робоча група проводитиме аудит і визначатиме найбільш пріоритетні набори даних, які мають бути оприлюдненні у відкритому форматі, зокрема і інформацію щодо використання публічних коштів, на виконання відповідного законодавства. Крім того, обов’язково враховуватиметься думка громадянського суспільства щодо визначення даних, які необхідно публікувати.

Таким чином основне завдання групи – створення структурованого процесу відкриття та публікації всіх типів відкритих даних, у тому числі бюджетних, на єдиному національному порталі відкритих даних data.gov.ua

«Портал відкритих даних, який створений на сьогодні в Україні, створений за світовими стандартами. Відповідно на цьому порталі будуть розміщені дані зі статистичною, фінансовою інформацією, бюджет і так далі», - зазначив Денис Гурський.

«Основним завданням цього порталу на сьогоднішній день є прикладне використання відкритих даних для того, щоб програмісти, громадські організації могли робити інтерактивні інструменти для громадян, засоби масової інформації могли використовувати ці дані, постійно спираючись на цю інформацію. І відповідно, оскільки така система створена і її утримання – це величезний ресурс, то, мені здається, що поєднання теми використання публічних коштів, прозорості бюджету, а також відкритих даних є на сьогоднішній день доцільна», - підкреслив він.

Радник Прем’єр-міністра зазначив, що громадяни можуть отримувати інформацію у вигляді таблиць, графіків, карт, а для розробників є можливість під’єднатися до певного набору даних.

Також, за його словами, на порталі буде сформовано єдине вікно для прийняття запитів щодо відкриття даних.

«Крім того, буде сформовано дорожню карту, стосовно того як саме в міністерствах буде запроваджена система відкритих даних, і як потім ця система працюватиме на регіональному та місцевому рівнях. Також ми хочемо  навчити співробітників міністерств за допомогою закордонних партнерів, як потрібно працювати з даними», - наголосив Денис Гурський.

Він також повідомив, що, наприклад, у Великій Британії подібний портал вже працює і має більше 25 тисяч наборів даних. Зокрема, можна он-лайн відслідковувати витрати коштів казначейством, або ж отримати інформацію щодо заробітних плат чиновників.

Наповнення українського порталу відкритих даних залежатиме від аудитів у ряді міністерств.

 

Довідково

Денис Гурський -  радник Прем’єр-міністра з питань відкритих даних. Він очолює громадську організацію SocialBoost, що є розробниками порталу data.gov.ua, який був на безкоштовній основі переданий Державному агентству з питань електронного урядування.

 

 

версія для друку