українська російська англійська
На Чернігівщину завітало Міжнародне Шевченківське літературно-мистецьке свято "В сім'ї вольній, новій…"
21.05.2015 | 10:10
Чернігівська ОДА

Цього року Чернігівщина прийняла від Черкащини естафету проведення Міжнародного Шевченківського літературно-мистецького свята «В сім’ї вольній, новій», яке проводиться в Україні з 1981 року.

Спершу заходи в його рамках відбувалися в Києві та на Черкащині, а з 1988 року, з метою вшанування пам’яті поета, художника, мислителя Тараса Шевченка, популяризації творчої спадщини Великого Кобзаря, урочистості стали проводити щороку в одній із областей.

Цьогорічне свято відбувається за участю багатьох видатних письменників, Шевченківських лауреатів, знаних літераторів з усіх областей України.

20 і 21 травня його учасники виступатимуть у Чернігові, Ніжині, Седневі й Качанівці. А потім свято продовжиться в Каневі та Києві. Протягом двох днів видатні письменники відвідають пам’ятні міста області, пов’язані з ім’ям Тараса Шевченка, братимуть участь у відкритті різноманітних тематичних виставок та зустрічатимуться з учнівською молоддю Сіверського краю.

Сьогодні у Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі ім. Т.Г.Шевченка відбулося урочисте відкриття свята. Перед його початком високоповажні гості оглянули тематичні виставки, підготовлені обласним історичним музеєм ім. В.Тарновського, обласною бібліотекою ім. В.Короленка, обласним художнім музеєм ім. Г.Галагана та обласним навчально-методичним центром культури і мистецтв.

Офіційно відкрив свято голова Національної спілки письменників України Михайло Сидоржевський. Він відзначив, що творчість Тараса Шевченка ніколи не втратить своєї актуальності та закликав присутніх до збереження та популяризації його творчої спадщини.

Вітаючи учасників, організаторів та гостей заходу, голова Чернігівської обласної державної адміністрації Валерій Куліч наголосив: «Наш край пишається тим, що понад 20 населених пунктів області зберігають пам’ять про те, що їх відвідував Великий Кобзар». У наші дні пам’ять про Великого Кобзаря відображена в назвах вулиць, найменуваннях обласного академічного українського музично-драматичного театру та Національного педагогічного університету, численних пам’ятниках.

Багато уродженців Чернігівщини – поетів і письменників, науковців і архітекторів – удостоєні найвищої творчої відзнаки України за вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва. Першими Диплом та Почесний знак лауреата у галузі літератури у 1962 році отримали Павло Тичина та Олесь Гончар. Наразі Чернігівщина має 37 лауреатів Шевченківської премії.

версія для друку