українська російська англійська
Законопроект "Про Національну поліцію" підтримали 284 народних депутатів України
21.05.2015 | 13:15
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Законопроект «Про Національну поліцію» підтримали 284 народних депутатів України. Проект закону у Верховній Раді представив Міністр  внутрішніх справ Арсен Аваков. Законопроект прийнятий за основу. Він визначає систему Національної поліції – центральний орган управління та територіальні органи. Національна поліція буде складатися з кримінальної та патрульної поліції, поліції охорони, спеціальної поліції та поліції особливого призначення КОРД (Корпус Оперативно Раптової Дії).

Арсен Аваков зазначив, що згідно із положеннями законопроекту, основні завдання Національної поліції зводяться до превентивної та профілактичної діяльності, викриття і розслідування злочинів та адміністративних правопорушень, надання допомоги особам, які її потребують. 

Для відкритості системи і забезпечення прозорого відбору (конкурсу) визначені повноваження створюваних поліцейських комісій за участю громадських представників. Для мінімізації ризиків корупції і моніторингу якості роботи передбачена участь громадськості і в дисциплінарних комісіях. Крім того, упроваджується підзвітність поліції не тільки Уряду, а й громадськості.

За словами Арсена Авакова, у проекті закону виписана процедура прийняття органами місцевого самоврядування резолюції недовіри керівникам територіальних органів (підрозділів) Національної поліції.

Для побудови партнерських відносин з населенням передбачена взаємодія поліції з громадськістю шляхом підготовки та виконання спільних проектів і програм для задоволення потреб на місцевому рівні.

Вперше у законі, а не в підзаконних актах, будуть прописані всі поліцейські заходи, включаючи заходи примусу та використання спеціальних засобів, встановлюються читки рамки повноважень.

«Все це має за мету підвищити рівень довіри до правоохоронної структури та ефективності роботи поліції, – підкреслив Арсен Аваков.

 

версія для друку