українська російська англійська
В Одесі відкрилися Міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту пам'яті пожежних - героїв Чорнобиля
21.05.2015 | 14:34
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуації

21 травня в Одесі на стадіоні «Динамо», відбулися урочисті заходи з нагоди відкриття ХХVІІІ Міжнародних змагань з пожежно-прикладного спорту пам’яті пожежних - героїв Чорнобиля. Цього року змагатися за право називатися найсильнішою командою з пожежно-прикладного спорту приїхали 4 команди з Європи - Польщі, Литви, Естонії та Молдови, а також 10 кращих команд з України.  На спортивне свято також були запрошені високоповажні гості, рідні та близькі загиблих пожежних-чорнобильців.    

З привітальним словом до присутніх звернувся Голова ДСНС України  Микола Чечоткін: «29 років тому сталася найбільша в історії людства техногенна катастрофа на Чорнобильській атомній станції. Вона залишається найважчою за своїми наслідками катастрофою в сучасній історії. Її масштаби могли бути незрівнянно більшими, якби не мужність і самопожертва сотень тисяч учасників ліквідації наслідків аварії. Вшановуючи їх пам'ять, уже в двадцять восьмий раз ми проводимо Міжнародні змагання з пожежно-прикладного спорту на честь пожежних - героїв Чорнобиля! Усім відомо, що Україна сьогодні переживає нелегкі часи. І для нас надзвичайно важливою є присутність на змаганнях представників інших країн таких як, Литва, Молдова, Польща та Естонія».

У своєму виступі Голова ДСНС України також запропонував вшанувати пам'ять загиблих пожежних хвилиною мовчання та на їх честь запалити вогонь змагань. Право запалити вогонь змагань було надано ветерану-чорнобильцю Євгену Матвеєву.

«Я впевнений, що проведення змагань буде сприяти зростанню популярності пожежно-прикладного спорту, зміцненню дружби між пожежними-рятувальниками всього світу і збереженню світлої пам'яті про подвиг пожежних-героїв Чорнобиля», - зазначив Микола Чечоткін та урочисто відкрив змагання.

Відкриття спортивного форуму традиційно продовжилося з підняття прапорів: державного прапору України, прапору Меморіалу пам'яті пожежних - героїв Чорнобиля та прапору ДСНС України капітанами збірних команд Литви, Естонії та Молдови та України.

Після урочистого відкриття Меморіалу, розпочалися змагання з подолання стометрової смуги з перешкодами. За результатами першої спроби забігу на 100 м, призові місця здобули: І місце з результатом 15,65 с здобув Голонговський Віктор, Київська область, Збірна команда Київської області; ІІ місце з результатом 15,88 с здобув Романський Сергій, Одеська область, Збірна команда Одеської області; ІІІ місце з результатом 15,89 с здобув Авраменко Андрій, Львівський державний університет безпеки життєдіяльності, Збірна команда Львівського державного університету безпеки життєдіяльності. Найближчим часом стануть відомі результати другого забігу, після чого будуть підведені остаточні результати естафети.

За перемогу на Міжнародних змаганнях з пожежно-прикладного спорту будуть змагатися 15 команд, із них 4 збірних країн: збірна Республіки Естонії, збірна Республіки Польща, збірна Республіки Молдова та 10 кращих команд України. Усього у змаганнях візьмуть участь 125 спортсменів, також слід зазначити, що 3 спортсмени - заслужені майстри спорту, 8 - Міжнародного класу та 32 спортсмени – майстри спорту.

версія для друку