українська російська англійська
Україна - Польща: перші кроки в розвитку військово-медичного співробітництва
22.05.2015 | 09:27
Прес-служба Міністерства оборони

На виконання програми євроінтеграції, курс на яку в оборонному напрямку визначено Міністром оборони України генерал-полковником С.Т. Полтораком, відбулася зустріч українських військових медиків з їх польськими колегами.

Приймали делегацію в Головному військово-медичному клінічному центрі та в Військово-медичному клінічному центрі професійної патології військовослужбовців ЗСУ.

Польські колеги ознайомилися із здобутками української військової медицини, з унікальним досвідом лікування бойової травми, організацією медичного забезпечення зоні бойових дій.

Військові польських медики високо оцінили результати хірургічних втручань, рівень професійної майстерності наших лікарів. Також вони зауважили, що такого Центру психо-фізичної реабілітації, який створений в Ірпінському госпіталі немає навіть в країнах Східної Європи.

21 березня відбулася підсумкова зустріч польської делегації, яку очолив заступник Аташе з питань оборони при Посольстві Республіки Польща полковник Томаш Стрихаж з заступником Міністра оборони України Юрієм Гусєвим. У зустрічі взяли участь помічник Міністра оборони полковник медичної служби Всеволод Стеблюк, директор Військово-медичного департаменту МОУ полковник медичної служби Андрій Верба, начальник ГВМКЦ генерал-майор медичної служби Анатолій Казмирчук, керівники клінік госпіталю, представниці волонтерського руху — Наталя Воронкова та Ольга Башей.

Польські медики презентували систему військово-медичного забезпечення Збройних Сил, розповіли про військово-цивільну координацію в медичному забезпеченні, запропонували напрямки співпраці.

Заступник Міністра оборони Юрій Гусєв подякував польським медикам за цікаві пропозиції та наголосив, що для України важливою є підтримка польського народу, який разом з народами Балтіє є вірним захисником інтересів України в Європейському Союзі. Також, зазначив заступник Міністра, Україні є цікавим досвід переходу Польщі з радянських стандартів на стандарти НАТО.

Сторони домовились створити робочі групи та запланувати і виконати декілька програм щодо реформування української військової медицини.

 

версія для друку