українська російська англійська
Сергій Квіт: Кожна пропозиція від громадськості розглядається Міністерством освіти і науки
22.05.2015 | 15:15
Прес-служба Міністерства освіти і науки

У МОН відбулася зустріч Міністра освіти і науки України Сергія Квіта з правлінням Громадської ради при Міністерстві.

Під час зустрічі Сергій Квіт розповів членам Громадської ради про законотворчу діяльність Міністерства та подякував за пропозиції, які надходили від громадськості.

Він вручив Подяку членам Громадської Ради при МОН за плідну співпрацю та ефективну взаємодію з Міністерством освіти і науки України, участь у вирішенні питань освіти та розбудову інституту громадянського суспільства.

Міністр повідомив, що Урядом 20 травня 2015 року був прийнятий законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність». 

За словами Сергія Квіта, відповідно до цього законопроекту буде створено спеціальну раду, що розроблятиме державну політику в галузі науки.

Окрім того, цей документ надасть можливість приймати рішення та право голосу всім, хто працює в Національній академії наук України – кандидатам та докторам наук, академікам.

Як повідомив Сергій Квіт, на наступному тижні будуть розглядатися ще два нових законопроекти – рамковий «Про освіту» та «Про професійну освіту».

Міністр освіти і науки подякував членам ради за активну співпрацю в розробці Концепції національно-патріотичного виховання, що вже схвалена колегією МОН та підкреслив, що особливість цього документа полягає в тому, що в ньому поєднано патріотичне виховання з вихованням громадянина країни.

За словами Сергія Квіта, зараз триває робота над втіленням концепції та розроблено два документи – план заходів, методичні рекомендації національно-патріотичного виховання, які будуть введені в дію наказом Міністерства. 

Міністр освіти і науки підкреслив, що кожна пропозиція від громадськості не залишається без розгляду. Так, за проханням Науково-дослідного інституту науково-технічного розвитку було розглянуто та ведеться робота над вимогами нових правил присвоєння вчених звань, зокрема, отримання сертифікату з англійської мови. «Відгукнулися британські та американські організації провести сертифікацію певного рівня фахівців на знання англійської мови. Також, щоб уникнути комерційного компоненту, Український центр оцінювання якості освіти готовий надавати сертифікат людям, які хочуть здобути вчені звання та готові скласти іспит», -  зазначив Сергій Квіт.

Як повідомив Міністр, були побажання про наукові публікації у виданнях науковометричних баз, відповідно до яких наказом МОН буде затверджено список науково метричних баз, а не лише деякі з них - Scopus та Web of Science, як передбачалося спочатку.

Обговорюючи питання національно-патріотичного виховання, Сергій Квіт зазначив, що зараз триває робота і над ідеєю централізації структур, підпорядкованих Міністерству, які займаються патріотичним вихованням.

На думку Міністра, важливо, щоб до справи патріотичного виховання долучилися ветерани АТО, а також слід звернути увагу на тему козацтва. «Козацтво – жива тема для України, яка може реалізуватися різними шляхами: підготовкою до служби в армії, фермерством, створенням формувань в різних регіонах», -   повідомив Сергій Квіт.

Під час зустрічі з Міністром освіти і науки України члени правління Громадської ради при МОН обговорили питання викладання предметів української мови та історії України, присутність соціальних наук в науковометричних базах для популяризації української науки в міжнародному співтоваристві за рахунок створення галузевих фахових видань та їх фахового перекладу на англійську мову, національно-патріотичному вихованню у професійно-технічних закладах.

Учасники зустрічі приділили особливу увагу підготовці проекту рамкового Закону «Про освіту». Під час обговорення Міністр освіти і науки підкреслив, що в законопроекті необхідно фахово, з точки зору юридичних понять, врахувати та встановити відносини між різними рівнями освіти.

 

версія для друку