українська російська англійська
Володимир Демчишин закликав керівників області та підприємств ПЕК долучатися до розробки інвестиційних проектів
23.05.2015 | 12:32
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Відбувається робоча поїздка Міністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина до Дніпропетровської та Кіровоградської областей.

У ході поїздки В. Демчишин провів нараду з керівництвом області, керівниками підприємств ПЕК та органів місцевого самоврядування.

Під час наради з керівниками компаній паливно-енергетичного комплексу мова йшла про фінансування підприємств Міненерговугілля з державного бюджету, зокрема, про погашення заборгованості з різниці в тарифах

За словами Володимира Демчишина, одне з головних завдань сьогодні - підготовка до опалювального сезону. І для цього необхідно створити значні запаси вугілля для теплоелектростанцій, які працюють на цій сировині. Зокрема, на Дніпропетровщині працює 2 теплоелектростанції, які функціонують на антрацитовій групі вугілля. 

«Ми погодили з керівництвом цих станцій необхідні обсяги вугілля, щоб забезпечити стабільне проходження опалювального сезону. Для кожної з них потрібно заготовити не менше 200 тис тонн вугілля. На даний момент на енергоринку України ми сформували певні ресурси для його закупівлі. І вже з червня закупки почнуться більш активно. Міністерство допускає, що вугілля доведеться імпортувати»,- сказав Міністр.

Він також додав, що питання, звідки саме імпортувати вугілля, повинні вирішувати керівники підприємств, враховуючи його якість та ціну.

Міністр також наголосив на важливості роботи Міненерговугілля із залучення коштів з різних джерел, зокрема, бюджету, міжнародних фінансових організацій (ЄБРР, Світовий Банк, уряди іноземних держав) та приватних інвестицій, що дозволить дати поштовх українській генерації, а відтакзміцнити національну безпеку.

Володимир Демчишин закликав керівництво області та керівників підприємств ПЕК долучатися до підготовки конкретних інвестиційних проектів.

"Вкрай потрібні конкретні проекти, розроблені на місці, детально розраховані з врахуванням місцевих потреб, які міністерство зможе запропонувати іноземним партнерам. Нам готові давати кошти іноземні банки, донори, але в нас брак опрацьованих проектів. Змінюйте підходи," - наголосив Міністр.

 

версія для друку